Güzellik,Bakım BUĞULU GÖZ MAKYAJI

BUĞULU GÖZ MAKYAJI

382

Buğulu Göz Makyajı.Her hanım efendinin mutlaka denediği bir yöntemdir. Özellikle ünlü sinema aktörleri ve mankenler tarafından tercih edilmekte.

Birçok kadın buğulu bakışlara sahip olmak ister. Özellikle karşı cinsinizi cezbetmek ve ilgi görmek, girdiğiniz ortamda herkesi bakışlarınızla etkilemek istiyorsanız buğulu göz makyajı olmazsa olmaz bir tercih.

timthumb

Buğulu bakışlar gözleri daha derin gösterecek ve gözlerinize anlam yükleyecektir. En etkili iletişim aracı olan gözleriniz böylelikle daha çekici hale gelecektir.

Birçok hanım efendinin bu yöntemi uyguladığını belirttik. Fakat bu uygulamaların çoğu yanlış yapılmaktadır.

Buğulu gözlere sahip olmak isteyenlerin yaptıkları göz makyajlarına bakıldığında bir çoğunun yanlış teknik ve hata yaptığı görülmekte.

Özellikle yanlış malzemeler ile ve yanlış teknikler ile yapılmak istenen buğulu göz makyajı  aksi etki edecek, buğulu bir göze sahip olup etkilemek isterken daha kötü ve olumsuz etkiye sahip olabilirsiniz.

Gözlerinizin bu kadar önemli olması, iletişimde bu kadar etkili olması göz makyajı önemini de artırmakta.

Bu yüzden göz makyajınızı sizlerde bir kaç ürün ile gelişi güzel yapmak yerine daha fazla önem göstermelisiniz.

Buğulu gözler için gerekli ürünler

Buğulu göz makyajı yapmak isteyenlerin birkaç önemli makyaj ürünlerine ihtiyacı olacak.

Öncelikle göz makyajı yaparken kullanılan malzemeler, rimel(maskara), göz bazı, göz farı, göz kalemi bunlar olmazsa olmaz.

Fakat buğulu göz makyajında en önemli unsurlardan biri aplikatördür. Aplikatör kozmetik bir malzemedir.

Yapılan makyajı dağıtmaya doğru tonlamayı yapmasına yardımcı olacak eskiden singer yapıdan üretilen bu fırçalar artık birçok makyaj firmalarının da artması ile daha kaliteli fırçalardan ve farklı yapılardan üretilmekte. S

izlere önerimiz mutlaka kaliteli bir aplikatör temin etmeniz aksi halde buğulu göz makyajınızı istediğiniz gibi ve doğru şekilde yapamayacaksınız.

Dilerseniz organik makyaj malzemeleri kullanarak da bunlari yapabilirsiniz.

Aplikatörünüzünse kaliteli olduğuna eminseniz artık işleme başlaya biliriz. İlk olarak göz bazınızı sürmelisiniz.

Göz bazı yaptığınız buğulu göz makyajınızı sabitleyecek ve daha iyi etki vermesini sağlayacaktır.

Göz bazını uyguladıktan sonra, buğulu göz makyajında genelde kahve tonları tercih edilir kahverengi bir fark kullanmanız uygun olacaktır.

Özellikle gözleriniz de kahverengi veya siyah renkte ise buğulu göz makyajınız daha doğru ve güzel olacaktır.

Kahverengi far sürdükten sonra, eyeliner kullanacaksanız kalın olmamak koşulu ile ince şerit şeklinde eyelinerinizi sürünüz. Daha sonra ki aşamanız göz kaleminiz.

Gözleriniz büyük ise küçük göstermek istiyorsanız göz içine göz kalemi sürmelisiniz, aksine göz yapınız küçük daha büyük göstermek istiyorsanız mutlaka göz dışına sürmelisiniz.

Çünkü göz içine sürülen kalem gözün boyutunu küçültmektedir. Son aşamanız ise rimeliniz(maskara). Maskara kullanımı oldukça önemlidir.

Buğulu gözleriniz için uzun kirpikler önemli. Uzun kirpikler buğunuza buğu katacaktır.

Kirpiklerinizin yapısı uzun değilse takma kirpiklerden yardım alabilirsiniz. Takma kirpik kullanmak istemeyenler maskara ile kirpiklerini olabildiğince uzatmayı denemeli.

Maskarayı doğru ve yukarıdan aşağıya doğru sürmeniz, kirpikleri karıştırarak sürmeniz etkili olacaktır.

Bunları eksiksiz yapmakla buğulu göz makyajına sahip olamazsınız. Takdir edersiniz ki bu aşamalar düzgün bir makyajın sırları.

Artık can alıcı nokta. Aplikatörü kullanma zamanı. Aplikatörünüzün iyi olduğuna eminseniz, aşağıdan yukarıya, aşağıdan şakaklarınıza doğru olmak üzere sürmüş olduğunuz farı yayıp, dağıtmalısınız.

Dağıtarak buğulu göz makyajına sahip olabilirsiniz. Dağıtırken düzgün ve fırça darbelerini oldukça aynı yöne uygularsanız kusursuz sonuçlar alabilirsiniz.

Kaşınıza kadar aşağıdan yukarıya vurduğunuz fırça darbeleri hem tonlama yapacak tonu koyudan açığa dağılmakta aynı zamanda da farınızı dağıtarak buğulu gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bu teknikleri uygulayarak ve dağıtmaya önem vererek buğulu gözlere sahip olmak mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz