Hobi BU TAVUK NASIL YAPILDI İNANAMAYACAKSINIZ

BU TAVUK NASIL YAPILDI İNANAMAYACAKSINIZ

649
plastik-siseden-tavuk-yapimi

Evet resimde gördüğünüz Beyaz güzel Tavuk nasıl,nelerden yapıldı resimli anlatımlı yapılışını gördüğünüz de gözünüze inanamayacaksınız.

Haber başlıklarına benzedi :) fakat gerçekten hani Resimli anlatımlı olmasa ben de bu Tavuğun gerçek Tavuk olmadığına inanmazdım.

Plastik Şişe ve Bidon kullanarak yapılan El yapımı Süs Tavuk inanılmaz güzel ve çok ince bir zeka ürünü desem bana göre hiç abartmış olmam.

O kadar güzel,titiz ve gerçekçi bir çalışma yapılmış ki hayran kalmamak elde değil. Hani bir Tilki görse Tavuk diye üzerine saldırır.

Ben İvana Sert’in da dediği gibi Bay-yıl-dımmm :) İnsan oğlu ne kadar yaratıcı zekaya sahip aynı zamanda el becerileri bazen insanda buradaki Yapma Tavukta olduğu gibi hayranlık uyandırıyor.

Şimdi aynısını bende yaparım dersem biraz desteksiz sallamış olurum fakat bu  El Yapımı Tavuk çalışmasını mutlaka deneyeceğim bakalım ortaya ne çıkacak.

Plastik şişe ile Tavuğun kanatları ve kuyruğu yapılırken vücudu Plastik Bidondan yapılmış.   Gagası ve ayak pençeleri ise tiftilmiş çamaşır ipi ile yapılmış.

Tabi böyle bir çalışmada Plastiği çok iyi yapıştıran bir yapıştırıcı kullanmak gerekir.

Bahçe Peyzajı ve Bahçe dekorunda bu tavuklardan yapıp Bahçenin muhtelif yerlerine koyacaksın :) maalesef çalışmaya ait daha detaylı resimler yok ve tam olarak kimin yaptığı belli değil.

plastik-siseden-tavuk-yapimi
plastik-siseden-tavuk-yapimi

plastik-siseden-tavuk-yapimi-2
Tavuğun bedeni için kullanılan Bidon
plastik-siseden-tavuk-yapimi-3
Tavuğun ayakları plastik boru kanat ve başı için Plastik şişe kullanmışlar
plastik-siseden-tavuk-yapimi-4
Plastik beyaz süt,ayran şişelerinden Tavuk kanatları ve kuyruğu yapılmış
plastik-siseden-tavuk-yapimi-5
Balık pulu gibi üst,üste gelecek şekilde kanat ve tavuğun tüyleri yapıştırılmış.
plastik-siseden-tavuk-yapimi-6
Çamaşır ipi naylon ipi açıp tiftmişler ve telin çevresine sararak Tavuk ayak pençeleri yapılmış
plastik-siseden-tavuk-yapimi-7
plastik-siseden-tavuk-yapimi-8
plastik-siseden-tavuk-yapimi-1
Handmade Ornament Chicken-Handmade Ornament Hähnchen-Main ornement poulet-Håndlavede Ornament Chicken-Handgemaakte decoratieve kip-Håndlaget Dekorative Chicken-Handmade Galinha decorativa-Handmade Maisiúil sicín-Hecho a mano decorativo pollo-Handgjorda Dekorativa Kyckling-Handmade Decorative di pollo

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz