El İşleri BOYUNDA PATİK NASIL YAPILIR?EN BASİT TAKTİĞİ

BOYUNDA PATİK NASIL YAPILIR?EN BASİT TAKTİĞİ

10167
Nzarca-boyunda-orulen-kadin-patik-videolu-sesli
Nzarca-boyunda-orulen-kadin-patik-videolu-sesli

Şiş örgülerinde Boyunda örülen örgü anlatımlı en basit patik örme yöntemi nasıl yapılır? Rengi güzel modeli güzel öylesi çok kolay bir model tarifi.

Boyunda Patik Örgü Tekniği uygulanan Patik Modeli renklerini ben çok ama çok beğendim, birbirlerine çok uyumlu renkler.

Kahverenginin bakır tonuna çalan kahverengi, koyu bal köpüğü rengi diyebileceğim bu iki rengin bir araya gelmesiyle çok güzel bir uyum yakalanmış.

boyun-alinan-iple-eski-usul-patik-yapimi
boyun-alinan-iple-eski-usul-patik-yapimi

2 renk ile örülüp taban kısmı ve topuk kısmı dikişli sadece haroşa örgüden oluşan,önleri çizgili bir model ile bal köpüğü rengi ip ile başlanıp.

3 mm şiş ile modele 24 ilmek atılarak başlanıyor. Burada boyunda örülen patik modelinde Haroşa örgü her iki taraftan ters örgü yapılarak hazırlanıyor.

2-renkten-boyunda-patik-yapilisi
2-renkten-boyunda-patik-yapilisi

Sizler bildiğiniz diğer haroşa,ters örgü tekniğini de uygulayabilirsiniz. Açık renkle 32 Diş haraşo sırası oluşana kadar aynı şekilde ilmekler örülmeye devam ediliyor.

Daha sonra renk değiştirilerek çizgi desen yapılıp yine açık renkli iple Haroşa örgü ile bitiriliyor.Renk sayısını artırabilir ya da desenli model kullanabilirsiniz.

Uzun bir örgü yapıldıktan sonra ilmekler kesilip yanlarında ilmek çıkarılarak Boyunda kadın patik örme aşaması bilek kısmı yine iki renk yapılarak bitiriliyor.

Boyundan örülen kolay pratik Patik modeli 37-38-39 ayaklara çok rahatlıkla olacaktır, örmek isteyenler şimdiden kolay gelsin.

Kaynak:Videolu Tarif Pratik Örgüler Kanalının

Uygulaması En Kolay Patik Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz