Örgü Modelleri KALPLİ İLMEK AŞIRMALI 5 ŞİŞ PATİĞİ

KALPLİ İLMEK AŞIRMALI 5 ŞİŞ PATİĞİ

5871
Nazarca-ilmek-asirmali-kalpli-bes-sis-patik
Nazarca-ilmek-asirmali-kalpli-bes-sis-patik

Toplam 8 renk ile yapılmış İlmek aşırmalı kalpli rengarenk 5 şiş patik modelinin püf noktaları ve detayları ile videolarda tarifini görebilirsiniz.

Burada mavinin 2 tonu, kırmızı, mor, pembe, yeşil ve sarı renkler Kalp desenleri kullanılırken, krem rengi patikte ana renk olarak kullanılmış.

kucuk-renkli-kalpli-5-sis-kadin-patikleri
kucuk-renkli-kalpli-5-sis-kadin-patikleri

Yine ana renk ile patik burunları 12 ilmekle ile başlayıp, yeterli artırmalardan sonra yeşil renk çimen deseni yapılarak, patik önündeki kalp desenleri yapılıyor.

5 Şiş Patiğin ön kısmına kadar pembe, açık, mavi ve kırmızı renk ile birer sıra kalp yapılarak, yan kısımlarında sarı, mavi ve mor renkli de desen devam ettirilmiş.

nazarca-5-sisli-patik-videolari-kalpli-model
nazarca-5-sisli-patik-videolari-kalpli-model

37-38 ayak ölçüsündeki Patik modeli olarak çalışılan modelde, Sizler elinizdeki iplere göre istediğiniz renklerden kalp desenleri yapabilirsiniz.

Her bir sıra desen için fazla ip gitmiyor bu şekilde elde kalan iplerde değerlendirmiş oluyor.Patik ipi olması yeter markası önemli değil.

ilmek-asirmali-renkli-patik
ilmek-asirmali-renkli-patik

İlmek Aşırmalı patiği yapmak için 5 tane 3 numara patik şişleri ne ihtiyacımız var. Onun haricinde ipleri kaç renk kullanmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

39-40-41 numara ayak ölçüsünde olanlar kırmızı renk ile yapılan kalp desenlerinden sonra bilek ayrımı yapmadan 2-3 sıra düz örgü yapa bilirler.

aciklamali-kalpli-desende-patik
aciklamali-kalpli-desende-patik

Yine 12 ilmek ile başlayıp artırmaları ona göre uygulayabilirler.Anlatımdaki patik burnundan 1-2 sırada artırabilirsiniz.

Kaynak:Videolu Anlatımı-rengarenk_patiklerim Hulya Çeçen Kanalına Ait

8 Renkle 5 Şiş Patik Videolu Tarifi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz