Hobi El İşi Oyuncak Yapımı BOŞALMIŞ ŞAMPUAN ŞİŞESİNDEN OYUNCAK YELKENLİ TEKNE YAPILIŞI

BOŞALMIŞ ŞAMPUAN ŞİŞESİNDEN OYUNCAK YELKENLİ TEKNE YAPILIŞI

850

Boş şampuan şişesinden yapılan bu güzel tekne bilhassa erkek çocuklarının kalbini feth edecektir.Özellikle banyo olmak istemeyen minikler için çok sevimli bir yelkenli.Çocuğunuz sizden yelkenli yapmanızı istiyor suda batmayan tekne yapılışı nasıl olur,nasıl yapılır diye düşünmenize gerek kalmadı:) Banyoda atılmayı bekleyen boş şampuan şişesini boşu yoksa anneye çaktırmadan bir kaba aktarın :) ama sonra söyleyin kıyamet kopmasın:) kişi kendinden bilir işi muhabbeti :). Teknenin yelkenini Eva Kağıttan yapıyoruz Eva Nedir,nerde satılır,Bakınız.

sampuan-sisesinden-yelkenli-kayik-yapilisi

 

Bize gerekli olan boş bir şampuan yada uygun şekildeki deterjan kutusu ve kuru bir dal parçası.Şişeye resimdeki gibi bir pencere ve bir delik açıyoruz.

 

Akrilik yada Guaj boya kullanarak şişeye teknenin yani karavanların penceresi olacak yuvarlak kahverengi pencereler çizmek.Resimde yelkenliyi yapmak için ellerinde bulunan herhangi bir sert plastiğin parçasını yelken gibi keserek kullanmışlar.Elinizde buna benzer birşey yoksa eğer sizde Eva kağıdı kullanabilirsiniz.Hem bükülmez hem sünger gibi bir kağıt olduğundan suan etkilenmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz