BOŞ TUVALET KAĞITI KARTONUYLA OYUNCAK ARABA YAPILIŞI
karton-tuvalet-kagidi-rulosuyla-oyuncak-araba-yapma

BOŞ TUVALET KAĞITI KARTONUYLA OYUNCAK ARABA YAPILIŞI


Tuvalet  kağıtlarının boşalan attığımız silindir şeklindeki kartonlarınla çok güzel oyuncak araba yapabiliriz.

Akrilik yada guaj boya ile bayayarak yine kartondan 4 adet yuvarlak kesip tekerlek yapıp kartona raptiye veya benzeri birşeyle tutturuyorsunuz.

Rengarenk boyanmış süslenmiş direksiyonu koltuğu dahi kartondan yapılmış çok şirin bu oyucak araba tam erkek çocuklarının seveceği türden.

Eminim çocuklar kendilerine karton arabalardan oluşan bir filo kuracaktır:)

Sitemizde bir çok şeyden yapılan El Yapımı Oyuncaklar var. Sitemizdeki Menümüzü İncelemenizi tavsiye ederim.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan başka neler yapılır? ve Nelerden Oyuncak Araba Yapılır daha önce paylaştıklarımdan bir kaç link vereyim onlara da bakabilirsiniz.

Camsil Şil Şişesinden Oyuncak Araba Yapılışı hem kolay hem eminim bu Plastik şişeden yapılan Oyuncak Araba çok hoşunuza gidecektir.

Evde Yapılan Oyuncak Araba Modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bir çok mateyelden nasıl Araba Yapılıyor görebilirsiniz.

Ferrari marka Arabaları sevmeyen yoktur elbet. Fakat bizim Oyuncak Ferrari Arabamız Mandaldan Yapıalan Oyuncak Ferrari Araba.

Dondurma Kaselerinden Yapılan Oyuncak Arabalar Denize gittiğinizde içine kum doldurarak oynayabileceğiniz şeklinde ve gerçekten çok güzel ve kullanışlılar.

Peki Tuvalet Kağıdı Karton Rulosundan Yapılan Kepçe ilginizi çeker mi? bunuda görün derim mutlaka.

Sizlerinde gördüğü gibi nazarca.com sitemizde birbirinden güzel Oyuncak Araba Yapılışları var. Bunları görebilmek için yukarıdaki kırmızı yazılara tıklayabilirsiniz Çocuklar.

karton-tuvalet-kagidi-rulosuyla-oyuncak-araba-yapma

Tuvalet  kağıtlarının boşalan attığımız silindir şeklindeki kartonlarınlarını Akrilik yada guaj boya ile boyayınız.Akrilik boya hem parlak olur hem daha çabuk kurur. Sizde resimdeki arabalar gibi rakamlar,şekiller ile süsleyebilirsiniz.


Silindir kartonlardan birini alıp kalın oluklu mukavva kutunun üstüne koyarak daire şeklinde yapacağınız arabaların tekeri kadar yuvarlakkarton çizip kesiniz.Ortalarını beyaz etrafınıda siyah Akrilik boyalar ile boyayınız.

Kırtasiyelerde,Elektirikçilerde ve inşaat malzemeleri satan dükkanlarda bulabileceğiniz raptiyeye benzer somunu olan metal çivilerle tekerlerini tutturunuz.

This Post Has 30 Comments

 1. Aleyna

  acil cevap alabilirmiyim acaba!!! birisi akıl versin bana ya zor durumdayım ödevimi yetiştirmem lazım lütfen bana yardım edin!!!!!!şimdi’den teşekkürler

 2. Aleyna

  merhabalar aklıma bir şey takıldı’da uzun çöp şişleri tekerleklere taksak dönermi?

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Döner fakat uçlarına tekerin çıkmaması için birşey tak melela biraz yapıştırıcı sürdüğün ortası delik minik yuvarlak karton gibi

   1. asdfghjklşi

    saka yaptım bende öyle diğycektim

  2. asdfghjklşi

   hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrr hahahahahahahahahahahahaha sen kimsin loooooooo!!!!!!!

 3. beyza

  Sizin sitenizdeki herşeyi yapıyorum çok teşekkür ederim.

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Kolay gelsin :)

Bir cevap yazın