PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ
tabaktan-geyik-yapilisi

PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ


Pet,Plastik  ve köpük tabaklardan yapılan Kelebek,At,Kaplan,Kardan Adam,Kurbağa,Geyik,Su Aygırı, Balık. Bir çok hayvan ve şeklin yapılması.Bu şekilde sevimli şekiller yaparak çocuk odalarının duvarlarına renk katabilirsiniz.Eminim çocuklarınızda bu şirin Şekil ve hayvanları yapmayı istiyecek size eşlik edicektir.

kopuk-tabaktan-kelebek YAPILIŞI

Ya renkli olan köpük tabaklardan alın yada Akrilik Guvaj boya benzeri boyalarla kendiniz boyuyarak yapınız.Kelebeğin bedenini keçe kumaşı ile yapmışlar,siz kartonlada yapabilirsiniz.Renkli keçe kumaşlarla kanatlar süslenmiş.

Köpük Tabaktan kardanadam yapılışı

İki adet Plastik yada Köpük ped tabak kullanarak uçlarından birer delik açılıp iple sıkıca bağlanmış, burun için turuncu karton, kulaklık ve Eller içinponpon ve şönil (Şönil kırtasiyerle satılıyor) göz ve ağız için tahta yada keçeli kalem.Boynunada Ekose bir atkı .Güzel olmuş vesselam :)

Pet tabaktan-kurbaga yapma

Öncelikle tabağın bir yüzünü yeşile boyayınız.tabağı ikiye katlayınız iç taraftan biraz yapıştırınız.göz,ayaklar ve benekler için renkli kartonlar,dili için kırmızıya boyanmış dondurma çubuğu.

tabaktan-geyik-yapilisi

İki yarım 2 çeyrek plastik tabak kullanılmış. iki yarım tabağı birleştirirken uygun yerlerine kartondan ayak şekli kesip boyuyarak yaptığımız bacakları koymayı unutmayınız.Yapıştırma işlemi kullanabilinir fakat dikilrse daha sağlam olur. Yarım tabaklardan 1 adeti öne diğer 2. si arka yüze sepet gibi içine bişeler konulması için kullanılmış.kulak,bacak,ve kuyruk kartondan, Geyiğin Boynuzları Plastik çatallardan.gözlere kırtasiyelerden alabileceğiniz oyuncak gözü yapıştırınız.Yüz kısmı içinde iki çeyrek tabak birleştirilp iki yanları ağız kısmı açık kalıcak şekilde bırakılarak dikiniz.

kopuk-tabaktan-su-aygiri

Yine tabaktan yapılan şirin Dişibir Su Aygırı Tabi siz renklerini farklı,çiçekler yerinede farklışekiller yaparak erkek bir su aygırı ypabilirsiniz birde Papyon yaptınızmı tamam olur.Gelelim resimdeki su aygırının nasıl yapıldığına.Özellikle çocuk odalarına asılanduvar stickerleri vardır hani süngerimsi bir maddeden yapılan aklıma gelmiyor onun adı bugün :) onlarla yada kartondan kulak,çiçek, diş ve burunları yapablirsiniz.

kopuk-tabaktan-kaplan

Yine yapay plastik yada köpük pet tabak ve renkli kartonlarla yapılmış kaplan.

kopuk-tabaktan-at

Büyük boy plastik tabaktan yüzün alt kısmını kartondan vücut ve başını yapmışlar.Akrilik Yada Guvaj boya ile tabağı resimdeki gibi boyayınız.

kagit-kopuk-tabaktan-balik

Bir cevap yazın