Hobi BOŞ DANİNO KABINDAN OYUNCAK KÖPEK NASIL YAPILIR

BOŞ DANİNO KABINDAN OYUNCAK KÖPEK NASIL YAPILIR

505
danino-kaplarindan-sevimli-kopek-yapilisi

Danino vitamini bol süt içermesi ve meyveli leziz tadıyla boş kutuları ile bir çok şirin şey yapılabiliyor.  Boş Danino Kabından Köpek Nasıl Yapılır merak ediyorsanız bu şirin Köpeği mutlaka görmelisiniz.

Yapım aşamaları adım,adım burada görebilirsiniz. Gördüğüm zaman aklıma ilk gelen rengarenk Danino kutularından bir sürü Köpek yapmak :)

Tabi benim çocuklardan fırsat kalırsa. Oğlum 11 yaşında kızlarım 7,5 ve 9 yaşındalar. Şu an uyuyorlar yarın Annem neler koymuş diye uyanır uyanmaz siteye girip baktıklarında başıma geleceklerden vay halime.

Hafta sonları beraber Sinema izleme daha sonraki gün evde hep beraber Etkinlik yapma saatlerimiz oluyor. Bu sevimli Danino oyuncak Köpeği gördükleri gibi erkenden beni uyandırıp Pazar uyku keyfimi hiç edecekler :)

“Anneeee Danino alalımmm “diye. Ama bakın şunun şirinliğine Allah aşkına.. ne kadar şirin bir Köpek olmuş. Sitemde bir çok şeyden Köpek nasıl yapılır resimli ve açıklamalı sayfalar paylaştım.

Ama gördüğüm en şirin ve güzel Köpek bu. Öğretmenlerimiz okulda etkinlik saatlerinde Öğrencilere bu güzel çalışmayı biraz yardım ile yaptırabilirler bence.

Şimdi gelelim sitemde daha önce Danino Kutusundan Neler Yapılır adlı paylaşımlarıma. Danino Kaplarından Rengarenk Çiçekler yapmak ister misiniz? Çok şirinler hem 12 mayıs Anneler günüde yaklaştı ona hediye edebilirsiniz.

Peki Danino Kaplarından Dönme Dolap Yapılışı görmek ister misiniz? tabi bunları her zamanki gibi Adım,adım anlatımlı ve Resimli olarak sizlere sundum.

Buyurun çocuklar resimlerin altına tüm detayları sizler için yapacağım.

danino-kaplarindan-sevimli-kopek-yapilisi
danino-kaplarindan-sevimli-kopek-yapilisi

danino-kaplarindan-sevimli-kopek-yapilisi-1
Öncelikle Danino dan Köpek Yapmak için gerekli malzemeler nelerdir? onları öğrenelim. 2 adet Danino boş kutusu,Renkli oyun hamurları ya da kil hamuru,makas,renkli kağıtlar fon kağıdı da olabilir çıkmaz kalem ve yapıştırıcı.
danino-kaplarindan-sevimli-kopek-yapilisi-2
Danino kaplarını resimdeki gibi sağlamca yapıştırınız.
danino-kaplarindan-sevimli-kopek-yapilisi-3
İsterseniz kırtasiyelerde satılan hareketli oyuncak gözlerinden yapıştırınız ya da resimdeki gibi oyun hamurundan göz ve burun yapıp yapıştırınız.

Bu malzemeler elinizin altında yoksa üzülmeyiniz kartondan,düğmeden,boncuktan da göz yapabilirsiniz.

Burun için siyah yuvarlak bir kağıtta işinizi görür.
danino-kaplarindan-sevimli-kopek-yapilisi-4
Köpeğin turuncu bacakları için hamur oyunundan uzun bacaklar yapınız ve Danino kabına yapıştırınız.

Köpeğin patilerini kartondan kesip oyun hamuru ve Daninonun üzerine yapıştırınız.

Tabi bunları da karton ya da fon kağıdından resimlere bakıp keserek yapıştırıp yapabilirsiniz. Eksik malzemeniz olursa üzülmeyin çocuklar her şey için çözüm var farklı şeyler kullanabiliriz.

En son alttaki resimdeki gibi Daninonun üzerinden silinmeyecek bir kalemle ağzını ve yüzündeki zigzak işareti yapınız.
danino-kaplarindan-sevimli-kopek-yapilisi-5

daninodan-kopek
daninodan-kopek

Bakın üstteki fotoğraftaki Danino Köpekte karton kullanılmış. Dediğim gibi oyun hamuru şart değil.
kaynak:http://www.kidmade.com.ua/ukr/article/samorobka-igrenja.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz