Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BOL İZLEMELİ BEBEK ETEK YELEK ÇORAP BATTANİYE

BOL İZLEMELİ BEBEK ETEK YELEK ÇORAP BATTANİYE

41378
Nazarca-4-parca-kiz-bebek-takim-tig-popcorn
Nazarca-4-parca-kiz-bebek-takim-tig-popcorn

Tığ işinden Bol bol sipariş alınan Bol izlemeli 4 parçadan oluşan Bebek Etek, Yelek, Çorap ve Bebek battaniyesi Takımı.Sarı beyaz Tığ örgü modelli Kız bebek örgüsü.

Tığ işi bebek örgü takımı kız bebekler için 4 parça olarak hazırlanmış, anlatımları her bir parçanın tek tek gösterilmiş.

sari-beyaz-popcorn-kiz-bebek-corap-etek-yelek
sari-beyaz-popcorn-kiz-bebek-corap-etek-yelek

Yeni bebek örgü tasarımı Popcorn örgü modeli dediğimiz modelim benzeri ile sarı ve beyaz renk ile yapılmış. Tamamı tığ işi ile örülmüş.

Bebek battaniyesinin modelinden kenar örnekleri ne kadar görebilirsiniz, etek modelini lastiğinden etek ucuna kadar nasıl? yapıldığını izleyebilirsiniz.

Aynı teknik ile Bebek Hırka ile tamamlayabilirsiniz de.Robalı kabarık sarı beyaz örnekli bebek yelek modelinin yapım aşamalarını her detayını görebilirsiniz.

battaniyeli-corap-yelek-etek-kiz-bebek-takim-orgu
battaniyeli-corap-yelek-etek-kiz-bebek-takim-orgu

Bebeklere çok güzel Şirin Popcornlu sarı beyaz çorap yapılışında İzleyerek modelin aynısını sizde yapabilirsiniz.

Bu güzel modellerin yapım aşamaları için Alize Happy Baby sarı ve beyaz renk örgü ipleri Kullanılıp, 2,5 ve 3 mm tığ ile modeller hazırlanmıştır.

Bu modelde isteyen aynı ipi Bulamazlarsa dilediğiniz bebe yünlerinden Nako Elit Baby, kartopu Baby One, Alize Baby Best gibi ipler ile de modellerini aynısını hazırlayabilirsiniz.

Sarı Beyaz Robalı Popcorn Bebek Yeleği

Yeleğin yapımında Alize Happy Baby İpler,3 numara tığ ile yelek hazırlanıp örülmüştür.Yelek boyu 1-1,5 yaş kadar giydirilebilir, özellikle zayıf bebeklerde 1,5 yaşa kadar kullanabilirler.

bebek-yelegi-popcorn-tigla-sari-beyazli
bebek-yelegi-popcorn-tigla-sari-beyazli

5 adet düğme dikerek roboda ve gövdede Sıralı popcorn sarı ve beyaz renk sırası ile uygulanmış.Rengarenk ya da 2-3 renk ile de çalışabilirsiniz.

72 zincirle ile başlayıp yeleğin ilk sırası kutu görünümlü kafes örgüsü ile yapılıyor. Toplam 34 yuva yapılır bunların içerisinde popcorn çalışması yapılacak.

popcorn-beyaz-sari-robali-kiz-yelegi-takim
popcorn-beyaz-sari-robali-kiz-yelegi-takim

Yeleğinin robası 34-45-58-69 kafes yapılır içlerine Popcorn Her sırada artırılarak yapılmış. Yani toplamda 4 sıranın her birinde 11 tane popcorn artırma yapılarak 4 desen ile yapılmış.

DİKKAT!!! videoda 45 yerine 43 diye söyleniyor. 3 er trabzan dan oluşan ilk beyaz sıra sayısın,43 değil 45 olacak

Bebek Yelek Popcornlu 2 Renk Roba Yapılışı

Popcorn 2 Renk Yelek Gövde Örgü Yapımı


Püsküllü Etekli Sarı Beyaz Tığ Örgü Bebek Etek

Yine sarı ve beyaz renk kullanılarak Püsküllü etek uçları 3 sıra popcorn iki renk örnek ile yapılan Bebek etek modeli sıra geldi.

Gördüğünüz gibi bu etek modelini büyütmek çok kolay. Sadece başladığınız zincir sayısını arttırmak yeterli.

popcorn-sari-beyaz-takimli-kiz-bebek-etek
popcorn-sari-beyaz-takimli-kiz-bebek-etek

Etek boyunu daha uzun ördüğünüz de daha büyük 2-3-4-5 ve daha büyük kız çocukları için de bu modeli örebilirsiniz.

AK Parti’de son dönemde bebek yeleği de takımın bir parçası olarak aynı şekilde çorap modeli gibi bir 1,5 yaş ve çocuklara göre uygulanmıştır.

Çok yumuşak dokulu olan Alize Happy Baby ipleri ve buna uygun olarak 3 milim tığ ile kız bebek etek modeli çalışılmıştır.

puskullu-etekli-yelekli-popcorn-bebek-takimi
puskullu-etekli-yelekli-popcorn-bebek-takimi

Lastik modeli sarı renk ile 93 zincir ile başlayıp basen bölümünde beyaz renk ile devam ediliyor.

Etek uçlarında 3 sıra Popcorn deseni yapılıp yan bölümlerden hafif artırmalar yapılarak, Bağcık ve püsküller ile süslenerek hazırlanmıştır.

Popcornlu kız bebek etek Ölçüleri: Alt etek ucu ölçüsü eni 30 cm, Kemer alt bölümünün genişliği 23 cm.Lastik kısmı da 21 cm, etek boy olarak da 22 cm.

Kız Bebek Tığ Etek Yapılışı


Tığla Popcorn Sarı Beyaz Çorap Yapılışı

Bebek takımı örmeyi seven, Tığ işi yapmayı bilen her Hanım bu modeli de bu bebek çorap modelini de izleyerek rahatlıkla çalışabilirler.

popcorn-sari-beyaz-takimli-bebek-corap
popcorn-sari-beyaz-takimli-bebek-corap

Örneği Popcorn tekniği sarı ve beyaz renk Alize Baby Best örgü ipi ve 2,5 numara örgü tığı ile bebek çorabı iki renk üzerinden çalışılmıştır.

1-1,5 yaş bebek takımının bir parçası olarak ona uygun olarak bilek kısmında popcorn desenler yerleştirilmiştir.Çorap uzunluğu 13 santim , hemen hemen 1,5 yaşlara kadar bu çorap modelini giyebilirler.

İsterseniz ortadaki beyaz bölümü bir sıra daha uzatarak biraz daha büyük boyutlarda da yapabilirsiniz.Bebek çorabı burun kısmından 5 zincir çekilerek başlanıyor.

Bebek Çorap Nasıl Yapılır? Videosu


Popcorn Sarı Beyaz Bebek Battaniye Modeli

Evet bebek takımının etek yelek ve çorap modelinden sonra burada iki video halinde bebek battaniyesinin model yapımı ve kenar örgüsünün Popcorn tekniği ile iki renk yapılışına sıra geldi.

Popcorn ve trabzanlardan oluşan bebek battaniyesi çalışmasına uygularken yine2,5mm Tığ ve 2 renk ile takımın devamı olarak çalışılmış.

renkl-popcorn-bebek-battaniye-kenar-ypimi
renkl-popcorn-bebek-battaniye-kenar-yapimi

Burada bebek battaniyesine 2 sıra Trabzan, 2 sıra sarı renk ile Popcorn şeklinde sıralama yapılmış.

Kenar örgülerinin tamamı yine Renkli Popcorn tekniği ile yapılarak köşe dönüşleri ne kadar gösterilmiş.

Model yapımında kullanılan tığ ve ipler 10 santimetre de 24 zincir çalışması denk getirilmiş. Bu da 1 metre ebatlarındaki bir bebek battaniyesi için 240 zincir ile başlanması anlamına geliyor.

bebek-battaniye-tig-popcorn-2-renk-takimli
bebek-battaniye-tig-popcorn-2-renk-takimli

Eğer sizin kullandığınız ipler Alize Happy Baby örgü ipinden daha kalın bir ip ise 220 zincir ile modeli yine 1 metre ebatlarında örebilirsiniz.

Kaynaklar:Makele Nazarca.com-Videolu Anlatım ve Tasarım sahibi elisi sevdası Kanalına Ait.

Tığla Kabarık Model 2 Renk Battaniye Yapımı

Bebek Battaniye Popcorn Modelli Kenar Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz