Dekorasyon BİTMİŞ KOLİ BANTINDAN SÜS TAKI KUTUSU NASIL YAPILIR

BİTMİŞ KOLİ BANTINDAN SÜS TAKI KUTUSU NASIL YAPILIR

471
karton-rulodan-kurdele-nakisli-sus-kutu

Takılarınızı ve değerli mücevherlerinizi koyacağınız  şöyle sevimli bir Karton Rulodan yada Bitmiş Koli Bantından süs kutu yapmak isterseniz bakın resimdeki gibi çok güzel makyaj kutusu yapabilirsiniz.

Bu arada komik bir tezatta bulundum bu pahalılıkta değerli mücevherlere sahip olanlar neden böyle bir süs takı kutusu yapmak için uğraşsın ki gider hazır olanı alır:)  Tabiki bu tarz değerlendirme etkinliklerini maddi durumu iyi olan tabiri caizse zengin olanlar yapamaz diye birşey yok boş vakitlerini değerlendirmek için bir çok sosyal faliyete katılabilecekleri için açıkçası orta direk vatandaşın dışında zengin olup böyle güzel hobilerle uğraşan çok az insan vardır diye düşünüyorum.

Gelelim asıl konumuza burdaki süs kutusunun yapımındaki temel malzemelerden ikisi olan karton rulo ve kurdele. Karton ruloyu nasıl temin ederiz diye soruyorsanız tuvalet kağıdı rulosu iş görmez sanırım çünkü ince olduğundan kutu sağlam olmaz. O zaman bitmiş boş koli bandı yada Pvc su borusuda kullanabiliriz. Fakat Pvc borunun içini boyarken nasıl sonuç alırız boyayı emmeyeceği için sanırım yağlı yada plastik boya kullanmanız gerekebilir.

Kurdele nakışında başarılı olanlar süs takı kutusunu çok güzel süsleyebilirler diye düşünüyorum ama ben bu kurdele işinden hiç anlamam diyorsanız farklı şeylerle süsleyebilirsiniz.

karton-rulodan-kurdele-nakisli-sus-kutu
karton-rulodan-kurdele-nakisli-sus-kutu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz