BİRLEŞİK ÜÇGENLER ŞAL VE YELEKLERE BİRDE BEBEK ÖRGÜLERİNE TARİFİ
birlesik-ucgenler-orgu-deseni

BİRLEŞİK ÜÇGENLER ŞAL VE YELEKLERE BİRDE BEBEK ÖRGÜLERİNE TARİFİ


Birleşik Üçgenler Örgü Modeli Tarifi ile Yelek ve Şal Başta Olmak üzere Bebek Örgülerinde de kullanılır.Zor gibi görünmesine rağmen kolay.

Örgünün katları 12+1 den oluşuyor.20 sırada bir yeni örneğe geçilen tekrar yapılan model Normal kalınlıkta Bebe ipi ve 3,5 numara Şiş ile Örgü Motifi anlatılıyor.

İlmek atıldıktan sonra hemen örnek kurulumuna geçilmiş.Örneği bozmamak için lastik önermem ama lastik yapacak olanlar 1 ters 1 düz ile daha sade duran basit hepinizin bildiği lastik örgüsü ile başlayabilirsiniz.

iki-sis-birlesik-ucgenli-orgu-motifi
iki-sis-birlesik-ucgenli-orgu-motifi

Mavi renk ile yapılan Model de bebe ipi 3 numara Şiş ile yapılmış.Bu tip Örgüler de çok kalın şişler kullanmayın.Böyle 3-3,5 numara şişler ile model zarif oluyor.

Misinalı Şişle 361 İlmekle başlanan Üçgen şeklinde Şiş Örgü V  Zikzaklı Şal Modeli de Tarifini tam olarak sunduğum modellerden.

sis-orgu-birlesik-ucgenler-modeli
sis-orgu-birlesik-ucgenler-modeli

Ajurlu Üçgenler Modeli Battaniyeler Bereler,Şapkalar gibi çeşitli modellere olur.Ama Yelek ve Şallara Alize yün iplerle nasıl olur? görmek isterdim.

Gagalı Şişle Kalpli Tunus Bebek Yelek Yapılışı Dün paylaşılan Çalışmalardan.Boyundan Başlamalı Dikişsiz Tek parça örgü Yelek için bakabilirsiniz.

Örneğin Tarifi için Çok saygı duyduğum Örgülerini çok beğendiğim Gönülden Örgüler kana sahibi Gönül hanıma Çok teşekkürler.

knitting design/pattern

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın