birlesik-fistikli-yapim-asamali-tig-oyasi


BİRLEŞİK FISTIKLAR OYA ÖRNEĞİ YAPIM AŞAMALARI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Birleşik Fıstıklı Oya Modeli ile yine Güzel bir Oya Modelinin yapılışını öğrenelim istedim. Göz alıcı renkler ile yapılan Fıstıklı Yazma modelini siz hangi renkler ile yapmak isterseniz yapabilirsiniz.

Oyalar yapılır,Tarifler sunulur bunlara farklılık katmak sizlerin elinde.Örümcekleri daha kısa yapabilir Fıtıkları çok renkli ya da az renkli yapabilirsiniz.

Ancak  model bu hali ile de bizlere neler yapabiliriz? ilham veriyor.Derya hanım her zaman ki gibi Yine Çeyizlere yakışır Oya örneği göstermiş.eline sağlık.

Dün son yayınladığı Kulak Çöpünden Papatya İğne Oyası yapılış ve eklenişini de sizlere sudum. Her Türlü İğne Oyaları,Mekik oyaları da sitemiz de görebilirsiniz.

Örümcek üzerine fıstık oyası için 21 no Tığ ve Oya iplikleri hazır olanlar modele şimdi başlayabilirler. İlk önce başlarken at örümcekleri yapılır.

fistik-oyasi-ornek-tarifleri-sitesi
fistik-oyasi-ornek-tarifleri-sitesi

Yazmanın Tığ battısını yaptık,ip sabitledik 1  santime yakım örümcek yaparak başlayalım. Yadaki kutuya girip örümceği kapatıyoruz.

İlk sıra böyle örümcek yapılıp ilk kutuya kapatılarak yapılıyor.Daha sonra Örümcek kanatları çekilecek.Üzerlerine Birleşik Fıstıklar yapılacak

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “BİRLEŞİK FISTIKLAR OYA ÖRNEĞİ YAPIM AŞAMALARI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir