sari-beyaz-biritli-tirtil-orgu-battaniye-tig-orgu


BİRİTLİ TIRTIL ÖRGÜ SARI BEYAZ BEBEK BATTANİYESİ


Bebek Örgüleri, El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Model zincir üzerine başlanıyor ve ilk sırada kurtçuklar yapılıyor.Beyaz renk ile uzun bir zincir çektikten sonra dönün 6. zincir üzerine 3 lü tranbzan yapın.

1 zincir çekin tığın başına dolayın 1 zincir atlayın hemen yanındakine batın 3 lü trabzan yapın.Aralarda 1 zincir çekin her seferin de 1 tane atlayarak 3 lü trabzanlar ile bu şekilde 2 nin katları kutucuklar yaparak örneğe devam edin.

Lif için önerilen 36-40 kutucuk ile Lif yapılması.Battaniye yapacak olanlar buradan yola çıkarak 5-6 lif genişliğini hesaplayarak başlayabilirler.

Kutucukları oluşturduktan sonra 3. sıraya iki kutucuk ortasına batarak 2 li trabzan yapın 5 zincir çekin.En alttaki trabzanın dibine girin ve kapatın.Oluşturulan zincire çakma trabzan yapın.

FİYONKLU ÖRGÜLERDE DÜZ GEÇİŞ TEKNİĞİ İLE DESEN YAPIMI

Fiyonklu Düz Geçiş Örgü Modeli çok şirin değil mi? Tarifini de sizlere sundum ki beğenen Arkadaşlar başka yerde örnek aramasınlar.

tirtil-lif-battaniye-orgusu
tirtil-lif-battaniye-orgusu

Bu sırada örnek başlanıyor.Diğer sıralarda Bir Beyaz Bir sarı renk ile sıralar devam ediyor.Lif Modeli,Bebek Battaniyesi,Bere gibi Örgülere yakışacağını düşünüyorum.Kolay gelsin.Modelin anlatımı için Tamanne ye Teşekkürler.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “BİRİTLİ TIRTIL ÖRGÜ SARI BEYAZ BEBEK BATTANİYESİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir