Bilgisayar BİLGİSAYAR BAKIMI NASIL YAPILIR

BİLGİSAYAR BAKIMI NASIL YAPILIR

124
Bilgisayar Bakımı

Gün gün ilerleyen bir teknoloji çağının içinde kaybolup duruyoruz ve bütün firmaların ayrı ayrı çıkartmış olduğu teknolojiye tek başımıza yetişmenin mümkün olmadığı gerçeği bizlerin bazı konularda açıklar vermemize neden olabiliyor. Bu konuya örnek olarak ise bilgisayarlarımızdaki anti virüs yazılımlarının güncellemesini kaçırdığımızda o güncelleme içerisinde yer alan ve o virüsleri tanıyacak olan güncelleştirmeleri yükleyemememiz bilgisayarlarımızın veya bazı dosyalarımızın zarar görmesine neden olabiliyor. Aslında durum tam olarak anti virüs örneğindeki gibi işlemese de anlamanız açısından uygun olduğunu düşünüyorum.

bilgisayar bakımı nasıl yapılır

Bilgisayar teknolojisi parçalarının sabit olması ve ufak değişiklikler dışında fazla bir şey gerektirmediği akıllara gelebilir. Fakat bilgisayarlar parçalarından ziyade yazılımlarıyla bizlerin kullanabileceğimiz bir hal alır. Bu nedenle bilgisayar yazılımları ve bakım için gereken programlar hakkında bilgi sahibi olmanızın çok önemli olduğunu belirtmek isterim. Bilgisayar bakımınızın kasadaki tozlanmalar dışında yazılımsal olarak temizlemek çok daha önemlidir.

Bilgisayarlarımızda virüsler vardır ve bilgisayarların kullanılmasını sağlayan işletim sisteminden en çok kullanılanı Windows için yapılmaktadırlar. Bunun nedenini bir önceki cümlede belirttiğim gibi en çok kullanıcıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Linux tabanlı işletim sistemlerine ve Mac işletim sistemlerine bu nedenle virüs girmemektedir.

Bilgisayarınızı hızlandırmak istiyorsanız bence kesinlikle virüs programlarını bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. İnanın çok bir etkisi olmadığını söyleyebilirim. Virüslerin bilgisayarınızı yavaşlattığından
dolayı bakım yaptırmak istediğiniz gerçeğine karşılık virüs programları virüslerden daha fazla bilgisayarı yoran programlar olduğunu söyleyebilirim.

Bugüne kadar hiçbir virüs programını kendim kullanmadım.Bunun yerine casus yazılım programlarıyla bilgisayarınızı temizlemenizin daha doğru olacağı kanısındayım. Örneğin Spyware doctor ve Advanced System Care programları ile ayda 1 kez sisteminizi taratmanız bilgisayarınızın bakımında etkili olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz