bes-yildiz-kenar-orgusu


BEŞ YILDIZ KENAR OYASI İLE KENAR ÖRGÜLER ŞAHANE

El İşleri, Havlu Kenarları, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Havlu kenarı,Masa örtüsü,Yastık Kenarı ya da Oya İpi ile Yazma Kenar Oyaları için Mavi renkli Beş Yıldız Kenar Örgüsü Tarifi.

Tek renkli Mavi kolay Tığ işi kenar modeli yabancı anlatılıyor.Ama sizde göreceksiniz çok yavaş ve güzel anlatımlı bir Örnek tarifi.

bes-yildiz-havlu-kenari
bes-yildiz-havlu-kenari

Daha önce yayınladığım İrlanda Kenar Danteli Tarifini de aynı hanımdan almıştım.Ama bu sayfada aynı zamanda Türkçe açıklamalı Tarifi de var.

Çeyiz Oyası Kenar modeli için isteyen burada ki Tığ Oyası Tarifine bakabilir.Anlatımı Türkçe. Model 18 zincir ile başlıyor.

mavi-kenar-oyasi-5-yildiz-modeli
mavi-kenar-oyasi-5-yildiz-modeli

18 zincirden sonra dönülür 8 zincire batılır. 3 defada trabzan ile çıkılır. 12 zincir çekilir 2 kere ip dolanır ilk yaptığınız büyük yuvaya girin 2 defada çıkın.

3. Çıkma yapılmayacak tığda 2 ilmek olacak. Tekrar yuvaya girin yine 3 lü trazbazan Tığda 3 ilmek toplayın.4 trabzan birlikte toplanır.Bu Yelpaze içindeki yaprakların ilki oluyor.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir