Ben Kimim

Benim Hayatım

Güncelleme:10.03.2018 Cumartesi

Merhabalar

45 yaşının en güzel çağlarını yaşayan İlkokul mezunu oldukça hırslı ve meraklı öğrenmeye hiç doymayan 3 çocuk Annesi İzmir’li bir bayanım.

Adım Dilek Özatmaca -Özsoylu 5 Mart 1973 yılında sabaha karşı İzmir de Dünya’ya gelmişim. Balık Burcu özellikleri sanırım benden esinlenerek yazılmış zira tüm özelliklerini fazlasıyla taşıyorum diyebilirim.

İlkokulu maddi nedenler ve Annem ile Babamın boşanmasına denk geldiği yıllarda çok zor şartlarda bitirdim. Evin en küçük çocuğu olarak üzerime düşeni yapmak için İlkokulu 5 bitirdikten sonra çeşitli işlerde çalıştım.

Çocukluk Kariyerim Pazarda su satmak,Balon satmak ,Kömür ve odun alanların yakıtlarını çok ucuza taşımak gibi işler ile başladı.

3 kardeş Annemizin tüm ısrarlarına rağmen, Annemize maddi destek sağlamak amacı ile okullarımızı bırakmak zorunda kaldık.

Çeşitli işlerde çalıştıktan sonra Tekstil sektöründe ayakçılık ile başlayan mesleğim Bant ustalığına kadar tam 16 yıla yakın sürdü.

Her zaman çalışmayı çok seven bir yapım oldu ,sanırım atalarımın Göçmen ve Makedonya Türkü olmasından kaynaklı.

Okuyup Doktor olmak en büyük hayallerim arasındaydı zira Annem emekli Hemşire Baba da Hastaneden emekli Memurdu.

Olmadı okuyamadım fakat bilgiye ve öğrenmeye açlığım hala bitmiş değil. Her hangi bir kursa gitmeden sırf merak ve öğrenmek hırsı ile 29 ocak 2008 yılında Web siteleri yapmaya başladım.

İlk olarak bedeva alan ve domain sağlayan sitelerde başlayan Webmasterlik yolculuğum kendimi geliştirince com uzantılı siteler açmaya karar verdim.

3 adet web sitem ve 3 adet blogum var. Fakat en çok emek ve zaman harcadığım sitem Nazarca.com.

İnternet üzerinde gördüğüm,beğendiğim şeyleri ve kendim çocuklarım ile yaptığım etkinlikleri sizlere Resimli anlatımlı olarak sunmaya gayret ediyorum.

9 yıl önce başlayan yolculuğum 6 yıldır web sitelerim den Reklamlardan gelen kazancımla mesleğim haline dönüşürken ,mesleğim Tutkum haline geldi.

Elimden geldiğince titiz çalışmaya gayret ediyor ve siz sevgili okurlarıma en iyi hizmeti sunmaya çalışıyorum.

İlkokulu mezunu olan herkes isterse her şeyi başarabilir diye düşünüyorum.

Elbetteki Eğitimin önemi çok büyük ve Çocuklarımızı mutlaka okutmalıyız. Benim amacım okuyamamış olan okurlarıma örnek bir Profil çizmek.

Aylık olarak Web sitelerim den Hatırı sayılır bir kazanç sağlıyorum.

Çocuklarım da benim gibi çok azimli ve çalışkanlar bu özelliklerimi onlarda da görmek beni fazlasıyla memnun ediyor.

Eşim Rize Ardeşen-Pirinçlik (Sifat) köyünden Laz

Fırıncılık yapan eşim ile 14 yıldır beraber hayat mücadelesi veriyor ve birbirimizi çok seviyoruz.

Çocuklarımız ile beraber huzurlu ve mutlu bir hayat sürme çabamızda her zaman birbirimize maddi ve manevi destek sağlamaya çalışıyoruz.

En Büyük hayalim kendimize ait kendimizin alabildiği Bahçeli bir evimin olması ve bizde bunun için tasarruf yaparak çocuklarımıza gelecekte bir Baba ocağı bırakabilmek için çaba gösteriyoruz. Eşimin babasından kalan mal varlığımız var ancak biz kendimiz bir şeyler yapabilmek istiyoruz.

Din,Irk,Etnik köken ve mezhep ayrımı asla yapmam İnsanların eşit olduğunu düşünür ve çevremdeki İnsanlara bu şekilde davranırım.

Hoşgörülü ve Üslubuna dikkat eden bir yapım var bana yapılmasını ya da söylenmesini istemediğim hiç bir şeyi kimseye yapmam ve söylemem.İnsanlarında bu konuda hassasiyet göstermesini isterim.

Yasaları tekrar düzenlemek benim elimde olsaydı Ensest ve sapık kişiler hakkında tekrar İdam getirilsin diye bir düzenleme yapardım.Hayatta hiç Düşmanım yoktur ancak Kadınlara Şiddet Çocuklara Sapıklık yapan her birey(İnsan diyemiyorum) benim baş düşmanımdır.

Benim hayat Felsefem İnsanların yapamayacakları şey olmadığı üzerine kurulu. Yeter ki öğrenmek ve başarmak için çaba gösterin ve emek verin.

Kötü bir Sigara ve Çay tiryakisi olarak cadı,geçimsiz ve çok hırçın olduğumu söylerler (sadece eşim :)

Resimler 3-4 yıl öncesine ait çocuklarım şu anda 14-11 ve 10 yaşındalar okullarında da hala çok şükür başarılı ve azimliler :)

Saygılarımla ..DİLEK ÖZATMACA (ÖZSOYLU)

Facebook:DİLEK ÖZATMACA (ÖZSOYLU)

ÇOCUKLARIM VE BENİM FOTOĞRAFLARIMIZ

284764_1702178134223_311861_n
Burdaki resmimi geçen yıl eşimin memleketi Rize’ye gittiğimizde fırtına deresinin orda çekilmiştim.
262292_1632501712356_755826_n
Burda en başta küçük kızım Nazar,Oğlum Gurur ve Ortanca kızım Masal. Fakat bu resim yaklaşık 3 yıl önce çekildi. Masal’ın doğum günü
579095_2666901731710_2087277097_n
Hayat dolu çocuklarım resimdeki gibi cin gibiler çok akıllılar:)
294966_113691792099453_820824093_n
Prensesim Kızım Masal
1175509_1405325449693060_953580199_n
Aslan oğlum Gurur
250366_1674366078939_2255423_n

Karnımı az daha içime çekersem patlıyacakmışım gibi görünüyorum:)
284764_1702178134223_311861_n

Şimdi saçlarım kumral bu resim geçen yıldı yaşlandık 40 olduk 2014 martında 41 olacağım:)

270726_1661892687112_1657349_n

Geçen yıl Rize/Ardeşen Pirinçlik köyü eşimin memleketi fırtına deresinde

215377_1488336068305_739037_n

Şimdi saçlarım bu şekilde kumral. Yine Rize’de çekildiğim bir resmim

343 thoughts to “Ben Kimim”

 1. Merhabalar Dilek hanım. Size nasıl ulaşabilirim bir telefonunuz yada email adresinizi bana gönderebilirmisiniz . ****** Teşekkürler iyi çalışmalar diliyorum.

     1. Dilek hanım ben iğne oyalarından almayı düşünüyordum ama size ulaşamıyorum

   1. iyi aksamlar nasilsiniz sitenizi yeni buldum bir ricam olucak ti 3 boyut kartpostal yaptirmak istiyorum el isciligi iyi olan acaba varmi bir tanidiginiz yada yardimci olabilecek siparise gore cesitli e mail adresim msutozer@gmail.com

  1. Dilek hanım 25 tl. olan iğne oyalarından düşünüyorum ama ben burda isteyenlerede almayı düşünüyorum satıcıyla görüşebilsem email gelmiyor nasıl yapabilirim. Teşekkürler

    1. Dilek hanım ben 25 tl olan iğne oyaları için linkdeki adrese ulaşamıyorum kullanılmıyor diyor ne yapabilirim. Ben kendime burda isteyenlere getirtmeyi düşünüyordum.

 2. Dilek hanım merhabalar :)
  Size site hakkında birkaç soru sormak istiyorum. Size zahmet olmazsa mail yoluyla bana ulaşabilirmisiniz…

  Teşekkürler.

 3. Başarılarınızın devamını dilerim, her şey çok güzel , ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık…

 4. sevgili dilek hanım.rabbim size.eşinizle evlatlarınızla bir ömür boyu sağlık huzur ve mutluluk versin.sitenizi bende tesadüfen gördüm ve harika şeyler paylaşmışsınız emeğinize yüreğinize sağlık.benim adım safinaz ve 53 yaşındayım.benide babam okkutmadı .okutmadı yani beni ve kızkardeşimi hiçmi hiç okula göndermedi büyük abim ve ablalarım ilkokulu bitirmişler en azından biz iki küçükler i okutmadı .allahım rahmet eylesin herşeye rağmen çok iyi bir babaydı.fakat bende sizler gibi yerinde durabilecek bir yapıya sahip değildim.kendi azmimle okudum.81 de evlendim sosyal bir bayandım srekli bir iş arayışı içindeydim emlakcılık yaptım tuhafiye dükkanı açtım .he bu arada bir partiye üye oldum orda kadın kolları başkanlığı yaptım.2 de kızım oldu onlar ilkokula başladığı zaman bende sınavlara girip ilkokul diplomasını aldım.okulaile birliği başkanlığı yaptım.hiç inanmıcaksınız belki ama raporlu öğretmenlerin yerine sınıflara girip .10 gün 20 gün.2 gün falan böyle öğretmenlik bille yaptım :) iş hayatıma özel sektörlerde devam ettim buarada orta okulu bitirdim şuan açık liseye devam ediyorum.birçok kişi dalga geçiyor bu yaştan sonra okuyup ne olacak diye azmin yaşının olmadığına inanıyorum.8 yıl önce eşimi kaybettim (allah rahmet eylesin)kızlarımı evlendirdim ben çalışmaya ve okumaya devam ediyorum.sizinle tanışmak yazışmak isterim güzel insan.allah sizlere sağlık huzur versin.

  1. Sevgili Safinaz samimi ve içten mesajını okuduğumda gözlerim doldu ve tekrar tekrar okudum.Öyle bir duygu karmaşası yaşadım ki. Kah seninle gurur duydum kah üzüldüm,kah sevindim ve kızdım. Kızmamın sebebi Rahmetli baban değil elbette( Allah rahmet eylesin.) kızmamın sebebi “Ne olacaksın ? okuyup ta né olacaksın diyen kişilere kızdım.
   Ben senin yaptığını Ortaokul,lise ve Üniversiteye gitmeyi çok hayal ediyorum. Fakat benim için çok zor. Ben günde 16 saat kadar sitemde çalışıyorum içerik ekleyip sitem ile ilgileniyorum. Hali ile saatlerce pc başında olmak beyni çok yoruyor,açıkçası şimdilik gözüm kesmiyor. Seninle gurur duydum Safinaz. Azmin,çaban ve kendine ve çevrene verdiğin hizmetlerden ve değerli tecrübelerinden insanların faydalanmasına izin verdiğin için gurur duydum.
   Tüketici olmak yerine üretici olmayı seçen Kadın,Erkek her keze saygım sonsuzdur.Eşini çok genç yaşta kaybetmişsin elbette senin için büyük bir kayıp.Çocukların ile zorlu bir hayatın olmuştur ama görüyorum ki sen çok güçlü ve dirayetli bir Kadınsın her şeyiz üstesinden zamanla gelebilirsin.Kızlarım büyümüş evlenmişler bile ,eminim senin gibi bir anneleri olduğu için çok gururludurlar. Seni tanıdığıma çok mutlu oldum. Seninle dostluk kurmayı çok isterim. Bana Dilek Özatmaca-Özsoylu Faebook hesabımdan ulaşıp Arkadaşlık isteği gönderebilirsin. Sevgiler..

 5. örgü konusundada çok yetenekliyimdir gördüğüm bütün örnekleri çıkarırım lütfen beni arayın

 6. merhaba admin hanım öncelikle sizi tebrik ediyorum başarınızdan dolayı ben yemek pasta tüm hamur işleri elimden gelir eşe dosda sipariş yapıyorum ama bu bana yetmiyor daha fazlasınınyapamadım pazarlamada sorunum var bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Sevgili Hatice Gıda satışı yapmam sakıncalı çok üzgünüm maalesef size yardımcı olamayacağım ,üzgünüm

 7. Sizi teprik ediyorum hayata yenilmemissiniz.bende ev hanimiyim ve 19 aylik bi cocugum var calisamadigim icin bende birseyler yapmak istiyorum bu konuda ama net bi aciklma olmadigi icin sadece bakıyorum yardimci olabilir misiniz bu konuda bana

  1. Tabi elimden geleni yaparım. Fakat tam olarak ne yapmak istiyorsunuz? site açmak mı?

 8. Öncelikle sizi canı-gönülden tebrik ederim. Böyle faydalı bir site hazırladığınız için ne kadar övünseniz azdır. Kaşar peynirini yapmayı deneyeceğim. Size ve eşinize çocuklarıınızla birlikte sağlık ve esenlik dolu mutlu günler dilerim

 9. Azim ve gayretinize hayran kaldım Nazarca com.u çok beğendim. Açıklamaların türkçe oluşu bizimiçin çok güzel.Sevgiler.

  1. Merhabalar elimden geldiğince Türkçe açıklamalı videolar sunmaya gayret ediyorum kolay gelsin :)

 10. Gerçekten tebrik ediyorum ben ortaokul mezunuydum abim kızlar okumaz dedi okutmadi çok cabaladim agladim ogretmenlerim ailemle konustu ama kabul ettiremediler bende okuldan sonra çalıştım 21 yaşıma kadar çok tepkiler aldım arkadaşlarımdan okumam gerektigini söylediler ben kendime guvenemedim ve evlendim 21 de evliliğin 2 yılında okumaya karar verdim şimdi kız meslek Lisesinin çocuk gelişimi bölümü son siniftayim staj görüyorum ve hedefim universite sizin gibileri gördükçe kendime daha cok güveniyorum teşekürler.

  1. Merhabalar Fadime hanımcım
   İnanın sizinle gurur duydum tekrar okulu bıraktığınız yerden devam ettirmeniz beni çok mutlu etti.Umarım hiç pes etmez ve Üniversiyede gidersiniz bu ülkenin bizim gibi azimli ve kendi ayaklarının üzerine çok sağlam basan Kadınlara ihtiyacı ar ki diğer hanımlara örnek olalım. İletişimi koparmaz arada selamınızı esirgemezseniz çok mutlu olurum,sizi tanıdığıma çok sevindim.

 11. Dilek hanım bende üniversite ogrenciyim ve yazınızı okudum gercekten hayata tutunan başarılı bi insansınız vazgecmemissiniz sizi tebrik ederim

 12. Yazınızı okudum, tam bir açık sözlülükle samimi bir şekilde kendinizden bahsetmişsiniz.Sizde bendeki özelliklerden bir çoğunu buldum.Bende ilkokul mezunu ama hala okuma aşkı bitmeyen,sürekli bir şeyler üretmek isteyen ve üreten, üç çocuklu 30 yaşında evli bir bayanım.Tam bir arayış içerisindeyken sizin yazınıza rastladım.Bende facebook üzerinden bir hesap-sayfa açtım fakat tam anlamıyla nasıl yöneteceğimi bilemiyorum,bir abla olarak bana yardımcı olursanız çook sevinirim.

  1. Merhabalar Sevgili Dilek
   Senin de dediğin gibi ortak yönümüz çok fazla. Ama senin adın Dilek değil sanırım mailindeki isim farklı çünkü. Bana benim Dilek Özatmaca-Özsoylu kişisel Facebook sayfamdan ulaşabilirsin, Sana yardımcı olmaya çalışırım. Senin sayfan bir site ile bağlantılı olmadığı için kişisel sayfa oluyor sen sanfanda neler paylaşmak istiyorsun? neler yapmayı düşünüyorsun konuşuruz tanışırız. Öncesinde bana Arkadaşlık isteği gönderebilirsin,görüşmek üzere :)

   1. İlginiz için teşekkür ediyorum. Ben facebook üzerinden” Acemice-Bebek şekeri “adında sayfa açtım zaten, oradanda size mail atıcam bilginiz olsun.

 13. Siparis nasil alabilirim fazla bilmiyorum istigram actim yeter123 diye gercekten cok ihtiyacim var

  1. Yeter hanım sizin bizde ürün satış sayfanız yok sanırım. Ürün resim,fiyat,özelliklerini ve sizin iletişim bilgilerinizi bana nazarca facebook hesabımdan özel mesajla gönderebilirsiniz.

 14. Mrhb lar ben ilk okul trk su an 7 yillik evliyim iki oglum var maddi sikintilarimiz var calisma imkanim yok cocuklarim kucuk para kazanmak isterimm elisi yapiyorum battanye kedi havlu yardimci olursaniz sevinirim

 15. Sizi tebrik ediyorum ‘ve saygıyla selamlıyorum.Biyografinizi ilgiyle okudum.Bravo kendinizi o kadar güzel ifade etmişsiniz ki hayran kaldım.Ben üniversite bitirmiş bir kadın olarak sanıyorum bu denli düzgün cümlelerle anlatamazdım.Sevgiler dünya kadınlar gününüz şimdiden kutlu ‘ve mutlu olsun.Sevgiyle kalın

  1. Çok sevgili Siborem kalbi güzel olan güzel görürmüş. Güzel mesajından dolayı sana çok teşekkür etmek istiyorum. Yazılarımda içimden düşündüğüm gibi,aklımdan geçtiği gibi bir üslup ile yazıyorum. Sanırım samimiyetimi samimiyeti olan insanlar bunun için anlıyor. Tekrar çok teşekkürler

 16. Pşşşşşttt Diiileeeek … Ben kayboldum sitenin içinde kızım ama çıkışı sormuyorum çıkmak istemiyorum çünkü :)
  Seninle gurur duydum okudukça sevdim sevdikçe hayranlığım ve gıpta damarım kabardı. Aferin kızıma… Yavru kuzuların da çoook güzeller. Tanrım birbirinize bağışlasın sizleri. Kariyerden bahsedenlere de kapak olsun :)

  1. Sevgili Emel hanım çok şekersiniz yüz
   mü güldürdünüz çok teşekkürler :)

 17. sizi okurken hayran oldum yaptıklarınız ve yapacaklarınız harika çok takdir ettim herkes sizi örnek almalı kendinizi çok güzel yetiştirmişsiniz yaşınız daha genç siz açıktan okul bitirip diplomada alırsınız bende üniversite okuyamadım çok arzum vardı ailem kızlar okumaz dikiş öğrensin diye beni enstütüye gönderdiler bende çocuklarla okurum dedim ama cda olmadı eminim siz başarırsınız yolunuz açık şansınız bol olsun sizi çok sevdim

  1. Çok sevgili Nurhan hanım motive edici güzel mesajınız için size minnettarım fakat yaş 42 olmak üzere yılların birikimi,siteler,çocuklar derken tekrar bıraktığım yerden okumak benim için oldukça zor olur. Fakat her daim kendimi geliştirmeye ve yeni şeyler öğrenmeye olan merakım hep devam edecek. Çok şükür çocuklarım şimdilik çok çalışkan birer öğreniler inşAllah ta hep böyle gider okurlar.Sizi okutmamışlar çok üzüldüm ben de şartlardan dolayı okuyamadım nasip inşAllah çocuklarımız okur.

 18. merhaba öncelikle siteniz çok güzel ve başarılı bende elbecerilerimiz.blogspot.com.tr diye bloguma birşeyler baylaşıyorum ama pek başarılı olamıyorum yardımcı olabilirmisini yaptıklarınız çok güzel şimdiden çok teşekkür ederim

  1. Hatice hanım çok güzel bir blogunuz var biraz gezdim ilgimi çeken güzel şeyler gördüm ve daha sonra detaylı olarak gezeceğim. Sitemde beğendiğiniz şeyler olursa kaynak belirterek blogunuz da paylaşabilirsiniz.Yardımcı olabileceğim şeyleri yazdığınızda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

   1. Dilek hanımcım ilginiz için çok teşekkür ederim facebook sayfanızda benim blogum dan bahsedebilirmisiniz belki insanlaeın dikkatini çekebilirim ayrıca sizde benim isim vererek istediğinizi paylaşabilirsiniz .

    1. Hatice hanım Facebookta reklam verdiğim için başka bir blogun reklamını yaptığımda ücretli reklam aldığımı düşünebilirler

 19. Selam … bende yeni girne de oturuyorum…sitenizi çok beğendim…..Sizinle görüşmek isterim….BAŞARI DİLEKLERİMLE……….

  1. Merhabalar Fatma hanım birbirimize yakın sayılırız. Şahsi facebook hesabımdan bana ulaşabilirsiniz..Sevgiler

   1. Merhabalar DİLEK hanım bugün yine sitenize yorum yaptım. Geçen gün yaptığım yorumun yayınlandığından haberim olmadı…
    Ben 54 yaşındayım . Oğlumun tarifleriyle internet, facebook kullanmaya çalışıyorum. Ha bir de klavye özürlüyüm. Harlerin yerini bir bulabilsem çok şey yazacağım da…….Sizi şahsi facebook hesabınızdan nasıl bulacağım ki….. bulmaya çalışacağım . İNŞALLAH BECERİRİM….Başarı DİLEKLERİMLE………

    1. Maehabalar Fatma hanımcım. Facebook’ta Nazarca.com diye arama yaparsınız bana ulaşabilirsiniz.

 20. Merabalar ben web sitesi kurmak istiyorum siz bu isi ne kadara yapıyorsunuz nasil irtibata geceriz ben taki yapiyorum evde ve bunu profesyonele tadimak istiyorum siz hayat tecrubesi olan bi bayansiniz ben daha 22 yaşındayım.. Bi bilene danismak istedim :)

  1. Ben site kuruyorum vaktim yok ama size tavsiyem blog açabilirsiniz.blogger bu konuda en iyisi

 21. Selamlar güzel insan.hER ŞEYİN EN İYİSİ VE EN GÜZELİ SİZİN OLSUN.tEKRAR UĞRAYAGAĞIM.sEVGİLERİMLE

 22. Ya bu site harika. :)) Lise 1 öğrencisi olarak çok işime yaradı burası.. Seni de sevdim Dilek Teyze. Seni tebrik ediyorum. Başarılarının devamını dilerim…

 23. almanyayada isterseniz anlasalim sizinle ben burdan cok siparis aliyorum ama ordaki bir arkadasimla yapiyorduk ama hakkin rahmetine kavustugu icin yillardir sizin gibi iyi calisan birisi lazim bana imaillime yazarsaniz sizinlede uluslar arasi calismak isterim toptan almam icin tesk ediyorum saygilarimla nevin akpinar

  1. Nevin hanım benim sitemde kendimin sattığı hiç bir şey yok. Ben sadece siz takipçilerime Ne nasıl yapılır içerikleri sunuyorum.Satılıklar bölümünde olanlar üyelerime ait onların sattıkları ürünler. Satılık Bölümünde olan ürün sayfalarında satıcıların iletişim bilgilerinden kendilerine ulaşarak teklifinizi sunabilirsiniz.

  2. Selam Nevin Akpınar …
   Size ulaşmak istiyorum mümkünse .kısaca kendimi tanıtayım kendi işyerim tuafiye işletiyorum ama daha cok ip üzerine ve örgü örüyorum . Bağzen dükkanıma daha cok müşteri işi örerim sizi buradan okudum belkide anlaşır birlikte iş yapabiliriz sizden haber bekliyorum ördüğüm işlerin resmini Atabilirim ..

   1. Emine hanım Nevin Akpınar kim acaba?. Eğer site sahibine hitap ediyorsanız o benim ve adım Dilek.

    1. Sevgiler Dilek hanım kusura bakmayın size yazmadan hemen konuya girmişim … İşleriniz cok güzel başarınız taktire deger. Cocuklarınız can pareler allahım sizlere bagışlasın başarılarınızın devamını dilerim …

     1. Sevgili Emine hanım mesajınızı aldım ve yerine getirdim efendim.

 24. merhabalar sitenizi tesadüfen başka bir sitede gezerken gördüm iyi ki de görmüşüm sitenizden çıkamıyorum :) geri dönüşümden güzelliğe çok güzel bilgiler buldum siteniz gerçekten çok güzel emeğinize sağlık daha çok paylaşımlar yapmanız dileğiyle :) :)

  1. Sevgili Esil ne kadar güzel şeyler yazmışsın ki yorumunu okuyalı 5 dakika olmasına rağmen hala tebessüm ediyorum. Elbetteki emek verilen ne olursa olsun beğenilmesi insanı çok mutlu ediyor.Ben İnternet’te dolaşırken gördüğüm çok beğendiğim ilgimi çeken güzel şeyleri sizlere sunmayı çok seviyorum. Tabi ki içerikleri aldığım siteler gerçek sahipleri ise onların da linkini sitemde verip emeklerine saygı göstermek şartı ile. Ben sabah 6,30 da kalkıp çocuklarımdan bir tanesini okula götüreceğim fakat “aaaa bu ne güzelmiş şunu da paylaşayım,bu ne şirinmiş bunu da okurlarıma sunayım” demekten akit hızlıca ilerliyor. Tam tüm günün yorgunluğu baş ağrıları ile son bulmak üzere bu güzel mesajın beni ne kadar motive etti bilemezsin. Nazarca.com 3,4 aylık bir site. Sitemdeki Atatürk ve Tarih bölümleri dışındaki binlerce sayfadaki yazıların hepsi bana ait. Resimler alıntı fakat ne nasıl yapılır ve kendi düşüncelerimi,fikirlerimi tamamını kendim yazarım. Bunca yıldır hiç bir Editör ya da Yazar arkadaşla çalışmak istesem de insanın kendi yaptığı gibi içine sinmediği için her şeyini bizzat kendim yaparım. Sizlerin bana ve içeriklerin altına yazdığınız yorumlar beni çok mutlu ediyor. çünkü o zaman burada kendimi yanlız hissetmiyorum. Sitemi satın almak isteyen ve çok cazip teklifler sunan bir çok Şirket e Firmaya bu sebeple hiç bir zaman eet diyemedim. Güzel yorumunuz için çok ama çok teşekkürler. Sizi tanımak e sohbet etmek isterim. Bana nazarcanın facebook sayfasından ya da Dilek Özatmaca-Özsoylu facebook hesabımdan ulaşabilirsiniz. Tekrar çok teşekkürler :)

 25. Tabi ki Tehlikeli oluyor fakat keskin olan bölümler renkli bantlar ile süslenerek kamufle edilebilinir.Ya da benzeri Örgü vb gibi şeyler ile. Fakat bu Proje sadece yetişkinlerin deneyebileceği bir Proje olduğunu tekrar sizin vasıtanız ile belirteyim.

 26. Çok saçma bir site gerizekalı kadın kıt beyinli sen şimdi kendi özel hayatından bahsediyorsun ve onlar senin facebookna girdiğinde eşin başkalarıyla mesajlaştığını görürse seni boşar oğlun ve kızın bok gibiler nesi güzelller baksana şunlara anasının kuzularına bak sen

  1. Merve çocuk olduğun için bir şey demiyorum ve sana hoşgörü ile davranıyorum. Fakat bilki senin Faebook hesabını ve evinin adresini İp numaran ile bula 5 dakikamı bile almaz. Bulduğumda da Annen ve Babana burada bana yazdığın hakaretleri gösterdiğimde eminim bu saygısızlığına onlarda kızar. Ayrıca Çocuklarım hakkında yazdıklarını geri al yoksa Çocukta olsan Hoşgörülü olmam

    1. Çok Sağolun Aydan hanım. Sizler olmasanız ben tek başıma hiç bir şey yapamazdım. Sizler sitemde gördüklerinizi Facebook gibi sayfalarda paylaşarak bana en büyük desteği sağlıyorsunuz. Sağolun varolun.

 27. Merhabalar
  fikir ve görüşleriniz bizim için önemlidir.yorum yapan bay ve bayan ,veya evli çiftlerimize teşekkür ediyoruz.
  Bilgi güçtür paylaştıkça büyür
  esenlikle kalın..

 28. Uzun zamandır,sınıfta öğrencilerimle veya evde oğlumla etkinlik yapmak için google da yaptığım farklı aramalarda karşıma çıkan Nazarca sitesinden faydalanıyorum.Fakat ilk defa hayat hikayenizi ayrıntılı olarak okuyorum.Gerçekten ama gerçekten tebrik ederim sizi.Çalışma azminiz takdire şayan.Bu arada şu anda sınıftayım ve kumbara yapımı için faaliyetleriizden faydalanmaktayım:))))))

  1. Sevgili Hocam sitemden siz ve Öğrencilerinizin faydalanması beni çok ama çok mutlu etti. Eğer nazarca.com sitesinde olmasını istediğiniz bir şeyler olursa bana buradan ya da iletişimden yazmanız yeterli hocam. Bugün aldığım en güzel en mutlu edici yorum oldu bu :) çok teşekkürler :)

  1. Merhabalar Aysun hanım çok pardon görememişim acaba nerede yorum yaptınız sitemde mi? yoksa Facebook nazarca sayfasında mı?

 29. Merhaba sizi kutluyorum gercekten rabbim evlatlarinizin acisini gostrtmesin ben 32 yasinda 3 aylik kizi olan bi anneyim ikinci evliligimi yapip 5 ay evli kalip sizofreni olan esimin siddetleri arti iftiralarina dayanamayip 3 aylik hamileyken ayri yasamaya baslayan ve devlet korumasinda olan bi anneyim kizima dna isteyen iftira atan elimden almak isteyen manyak ve durumu olmayan biriyim sitrnizi maddi anlamla ne yapip kazanc saglarim arastirirken buldum hayat hikayeniz beni dahada hirslandirdi azimle basara bilcegimi gordum tsklrr kendinizle gurur duyun

  1. Merhabalar Sevgili Nur
   Yaşadıklarına çok ama çok üzüldüm ama bu kadar güçlü ve ayakları yere sağlam basan bir Kadın olduğunu görünce de bir o kadar mutlu oldum.Nur maalesef Eşleri tarafından zulüm gören,dayak yiyen,eziyet çeken hatta öldürülen o kadar çok Kadın var ki insan bazen Kadın olduğuna isyan edesi geliyor. Maalesef sadece ülkemiz de değil tüm Dünya da Kendini bilmez bir takım Erkekler tarafından kadınlara 2. sınıf insan muamelesi yapılıyor. Neyse ki sen o kişiden zarar görmeden evliliğini noktalamışsın, çok geçmiş olsun. Sevgili Nur dilerim Bebeğin ile birlikte tüm zorlukların üstesinden tek,tek gelir hayatta huzur ve mutluluğu yakalayan ender insanların arasında kendine yer açabilirsin. Eğer evde Örgü işleri yapabiliyorsan bunları satabilmen için sana sitemde satış sayfası hazırlayabilirim. Bu arada hangi şehirde oturduğunu bilmiyorum ama elimden gelen her desteği sana sağlamaya çalışabilirim. Sende kendinle gurur duy canım sen ayakta ol yıkılma ki Kızın büyüdüğünde en güzel örnek Annesi olsun.

    1. Orada oturan halam var hatta ben İlkokul 4. sınıfı Esenyurt ilk okulunda okumuştum. Halam yanılmıyorsam halkalı sefaköy tarafında ben İzmir de oturuyorum.

     1. Aslinda ben pek cok bilmem buralari 3 yildir burdayim gaziosmanpasa da oturuyodum daha once kentsel donusumde buraya geldim hayatim cok uzun

 30. cok guzel seyler paylasıyosunuz bır kac tanesıne baktım ve acıklama bu dahada guzel olmusss cok tsk ederım

  1. Yorumunuz için ve sitemi ziyaret ettiğiniz için ben teşekkür ederim Senem hanım.

 31. Hayat hikayeniz beni çok etkiledi.Sizi tebrik ediyorum.İnsan isterse herşeyi başarabilir. Bende elişi hastasıyım. Sizi tesadüfen buldum.Bende İzmirli Selanikte doğmuş bir neslin çocuğuyum.Benim memleketimin insanları gerçekten çok çalışkan. Sevgiler.

  1. Sizinle Hemşeri olduğumuza çok sevindim. İzmir İnsanının güzelliğini,ince görüşlerini ve nezaketini gösterip bu güzel düşüncelerinizi yazmışsınız :) teşekkürler :)

 32. Slm hayirli aksamlar biyografinizi hayranlik ile okudum 41kere masaallah rabbim gonlunuzun murafini versin cok ornek verici detaylar verdiniz bende rizeliyim bu arada;) bende bir takim kurslara gittim dikis nakis kurdeke igne oyasi mefrusat ve filografi ile uyrasiyorum bende bir sitem olsun istedim fakar bilgisayar ile faxla hasir nesir degilim blog ne ise yarar onu bilemiyorum kendi yapmis oldugum urunleti tanitmak satmak istiyorum bana yardimci olurmusunuz en azindan ne yapmam gerekir konusunda beni yonlendirirmisiniz ucret ile ysptirmis olsam bans kaca mal olur bu gibi bilgilere ihtiyacim var simdiden tsk ederim basarilarinizin devamini dilerim rabbim kolayliklar versin ins..

  1. Merhabalar Zehra Hanım
   Yazdıklarınız beni çok memnun etti. Kendimi ifade edebilmiş olmanın huzurunu yaşıyorum şu an. Yazımda da bahsettiğim gibi ben çok hırslı ve azimli bir bayanım. Ayakları yere çok sağlam basan para kazanıp eve destek olmanın yanında 2+1 mütevazi evinden Dünya’ya bir kapı açmak insanlar ile paylaşım ve yardımlaşma halinde olmaktır amacım. Hiç bir zaman çocukluğumda da hazır yiyenlerden olmadım. Hep çalışıp kendi ayaklarımın üzerine basabilmek ve kimselere yük olmamak oldu.İftiraya uğramak ve kendini doğru ifade edememek en endişe verici korkularımdan olmuştur.Ben istiyorum ki insanlar hayattan kendilerini soyutlamasınlar. Kadınlar hayatın içinde olsunlar eşlerinin desteği ile ucundan yakalamasınlar hayatı. Sitemde özellikle paylaştığım bana ait olsun olmasın tüm içerikleri Resimli anlatımlı olarak sunarak hanımların ilgisini çekmek onlara hayatta meşgaleler vermenin yanı sıra içlerindeki farkında olmadıkları el becerilerini ortaya çıkararak evlerinden ek kazanç sağlayarak kendi ayaklarının üzerlerlerin de durmalarını sağlamak. Benim sitemden faydalanan ve burada paylaştıklarım dan ilham alıp el becerilerini kullanarak buradaki gördüğü şeyleri yapıp satan Okurlarım var. Ne güzel bir şey insanın kendini işe yarar hissedebilmesi. Çok teşekkürler değerli düşüncelerin için. Zehra hanım size ürünlerinizi satmanız konusunda ancak ürünlerinizin tanıtımlarını sayfamdan yaparak güzel satışlar yapmanıza aracılık olmak. Siz bana nazarca.com Facebook hesabımdan mesaj yolu ile ürünlerinizin resim ve fiyatlarını gönderin ben sizin için sayfa açayım.

 33. Hayat hikayenin o kadar akici ve bir okadarda mütevazi ki hayran olmamak elde değil sizi cani gönülden tebrik ediyorum hirsiniz azminiz taktire şayan Allah yolunuzu acik etsin basarilariniz hic eksik olmasin sevdiklerinizle mutlu saglikli ömür diliyorum sevgiyle kalin. İyi aksamlar.

  1. Çok ama çok teşekkürler. O kadar güzel dileklerde bulunmuşsunuz ki beni çok duygulandırdınız. Sizinde hayatınızdan huzur ve mutluluk hiç eksik olmasın. Sevdikleriniz ile Sağlıklı ve güzel günler geçirmeniz dileğiyle çok teşekkürler.

 34. sizi tebrik ederim. çok amaçlı ve faydalı bir site hazırlamışsınız. çocuklarımızın ödevlerini yapabilmek için bu siteyi bulduk. gayet memnun kaldık başarılar.

  1. Çok teşekkürler Mustafa bey. Kategorileri biraz gezdiğinizde emin olun sizin ve eşinizinde çok hoşuna gidecek şeyler göreceksiniz.

 35. Harika bir siteniz var Dilek Hanım, tek konuyla kısıtlı değil çok yönlü olması en iyi tarafı bence, bilgi yüklü ve içten. Dilerim siz de benim gibi hayal ettiğiniz ülkeleri gezmeye başlar ve onları da yazarsınız.
  Emeklerinize teşekkürler.

  1. Sevgili Çelebi Alper Bey sitemi beğenmenize çok mutlu oldum. Dün tesadüfen sitenize girdikten sonra saatlerce sitenizde yazdığınız makaleler,edindiğiniz Tecrübe ve birikimlerinizi okudum. Siz çok şanslı aynı zamanda çok Cesur bir insansınız.Benim hayallerimi gerçekleştirmem küçük çocuklarımın olması ve yabancı dilimin olmamasından dolayı çok zor fakat imkansız değil elbette .Sizin gezdiğiniz Ülkeler arasında gözüm Fas’ı sa aradı fakat bulamadım. Eğer Fas ülkesini gezdiyseniz O Ülke hakkındaki makalenizi okumayı çok isterim. Size güzel Yurt dışı Seyahatlerinizde Güvenli,keyifli ve Huzurlu yolculuklar dilerim. Bundan sonra sitenizin en sıkı takipçilerinden olacağımı bilmenizi isterim.Nazik ziyaretiniz ve güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

 36. Merhaba, sitenizde gördüğümüz teras mobilyalarının hangi şirketten olduğunu ve fiyatlarını nasıl öğrenebilirim?
  Selamlar

  1. Merhaba Gülay Hanım
   Teras Mobilyalarının resimlerini yabanı mobilya mağazaşarından aldım maales teşhir amaçlı ürünler

  2. Mrb dilek hanım bende ewde yaptığım işlerimi satmak istiyorum ama nasıl diye düşünürken sizin sitenizi gördüm. Peki nasıl size ulaştırıcam,nasıl satışlarım olucak bu konuda bilgilendirir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim. ;)

   1. Merhaba Irmak hanım
    Satış konusunda seçim siz ve alıcılara ait fakat her iki taraf içinde en uygun olanı Kapıda ödemeli kargo ile Alışveriş yapmanız. Ben sadece sizlere ürünlerinizi tanıtmanız ve iletişim bilgilerinizi sunmanız konusunda destek olabiliyorum.

    1. Peki siteye nasıl üye olabilirim,ve ürünlerimi nasıl tanıtıcam bu konular hakkında da bilgi werir misiniz ;)

 37. Azimli ve başarılı Dilek Özatmaca Özsoylu kardeşim tebrik ediyorum seni. Azim ve kararlılıkla çalışmanın başarı demek olduğunu kanıtlamışsın. Başarılarının devamını diliyorum.Kuşkusuz Yüce Allah hiç bir gayret ve çabayı boşa Çıkarmaz. Emek verip gayret gösterirsen elbette karşılığı gelecektir. Sen azmetmiş, gayret göstermiş ve bunda kararlı olmuşsun Allah’ın İzniyle. Ailenle birlikte huzur mutluluk ve başarılarının devamını diliyorum.

  1. Sevgili Erdal Bey güzel yorumunuz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Rabbim den benimde duam sizin gibi kendinden başkaları içinde iyi niyetini esirgemeyen kullarının her duasını kabul etsin.Size de sevdikleriniz ile huzurlu,mutlu,sağlıklı ve güzel bir ömür dilerim çok sağolun.

 38. İlkokul mezunu olmayı çok takmışsınız. Önemli olan hayal gücünüzü nasıl kullanabildiğinizdir. Başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Yok aslında takmış ya da Aşağılık komplekse kapılmış değilim. Özellikle vurguluyorum ki benim konumumda olan kişilerde öz güven oluşsun diye. Yani amacım insanları motive etmek ve ek kazanç sağlayabilecekleri bir çok şeyi yapabileceklerini onlara kendimi örnekleyerek göstermek. Yorumunuz için çok teşekkürler sizinde başarılarınız daim olsun.

 39. Merhaba, bugün sitenizden çok şey öğrendim. Sitenin konusu hiç ilgimi çekmiyor ama reklam yerleşimleri olsun, SEO uyumlu makale olsun çok başarılı olmuş incelediğim bir yazınız sayesinde bazı konular kafamda oturdu, aklıma güzel fikirler geldi ve kendi sitemde de bunları uyguladım. Bunun için teşekkür ediyorum. Başarılar dilerim, kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir