Menü Kapat

BEFORE&AFTER Candice Olson’s BedroomBefore&After Bedroom

Öncesi ve Sonrası Dekorasyon çalışmaları her zaman ilgimi çekmiştir. Sanirım bir çok Bayan da benim gibi sihirli bir değneğin kendi evlerine de değmesini arzu ediyordur.  Tabi tüm masrafları Organizasyonu yapan Tv kanalının çekmesi ayrı bir Artı fakat en güzeli evinizi gerçek hayatta sahip olamayacağını kadar güzel hale getiren işin uzmanlarına teslim etmeniz.

Hepimizin bildiği gibi bizim Ülkemizde de özel bir Tv kanalında bu Tarz bir Program yapılıyor Evim Şahane. Bu ara benim kızlar o programa başvurmam için yoğun baskı uyguluyorlar. Tam emin değilim fakat kendi evinizin olması şartını koşuyorlar. Zaten kendi evi olan insanın Kira da oturan insana oranla maddi durumu daha iyidir nihayetinde kendi eviniz olduğunda yavaş yavaş ta olsa evde bir takım Tadilatlar yaptırabilirsiniz.

Evimiz kira olduğu için maalesef o programa da başvuramıyorum. Fakat buradan bir kaç kelime Evim Şahane programına yazmak istiyorum. Lütfen Program ve Tv yöneticileri gerçekten maddi durumu olmayan insanların evlerini Dekore ediniz.

Bugün gerçekten sizlerle paylaştığım resimler de göreceğiniz gibi çok büyük değişimlere uğramış bir Yatak odasının öncesi ve sonrası çok farklı olan bir Dekorasyon çalışmasına Tanık olacağız. Hani Program yöneticileri hiç bir masraftan kaçınmamış en Modern ve kaliteli ürünlerle harika bir Yatak odası ortaya çıkarmışlar.

before&after-yatak-odasi
before&after-yatak-odasi

Öncesin de gözüme ilk çarpan Yatak odasının büyüklüğü ve Yatak odası Perdelerinin şirinliği. Aslında tam benlik bir oda sebebine gelince ben evde çok fazla kalabalık ve Eşya sevmiyorum. Fakat altaki resmi gördüğümde böyle kalabalığa can feda diyor insan:). Öncesi ve sonrası Dekorasyon değişimlerine baktığım bir çok yabancı sitede fark ettiğim evlerin Öncesi resimlerinde hatta sonrası resimlerinde dahi Halıflex kullanımının yaygın olması.  Görünüm açısından hoş olmasına rağmen kullanım açısından temizlik konusunda benim pek tercih edeceğim bir şey değil. Özellikle benim gibi 3 küçük çocuğunuz varsa ve siz 2 ayda bir Halı yıkatmak zorunda kalıyorsanız bu oldukça zor. Bu arada Halı yıkatma konusu açılmışken benim evim  Cadde üzerinde ve maalesef halılarımı yıkayacak yerim yok bu sebeple Halı yıkama Firmalarına yıkatmak durumunda kalıyorum. Geçenlerde 3.5 mt ve 2 metrelik 2 halımı 36 Tl fiyata yıkattım gerçekten çok pahalı. Özellikle Halı fiyatlarının eskiye oranla çok ucuz olduğu bu zamanlarda 4-5 yıkamada halının fiayatını geçiyor yıkamaya ödediğiniz ücret. Ben iki Halımı geçen yaz aldım ve 2 sini 280 Tl aldım toplamda 3 kez yıkatmak durumunda kaldım şimdiden Halıların yarı parası gitmiş oldu. Yukarıdaki Yatak odasının önceki resminde pek bir mobilya yok zaten fakat Şömine göze güzel görünüyor. Pencerelerin geniş Tavanın yüksek olması odanın Ferah olmasını sağlamış. Bu arada Tavan yüksek derken Kirişten bu tarafta kalan bölüm için yazdım.

oncesi-sonrasi-buyuk-yatak-odasi-dekorasyonu-crop
oncesi-sonrasi-buyuk-yatak-odasi-dekorasyonu-crop

Allah aşkına şu sonrası Yatak Odası Dekoruna bakarmısınız? Ne kadar güzel değil mi?  Son derece Lüks bir Modern Yatak odasına dönüşmüş oda. Ömrümü bu odada geçirebilirim başka odaya gerek yok:)   Odanın Dekorasyonunu yapan Tv Programı hiç bir masraftan kaçınmayarak işin hakkını vermişler doğrusu. Odada dinlenme koltuğundan Pufu na kadar her şey düşünülmüş. Tavan için söyleyecek çok şeyim var ama bu tavanlar için kullanılan doğru kelimeyi bilmiyorum açıkçası süper olmuş işte. Yatak odasında Pastel renkler uyum içinde kullanılırken sağ tarafa Kirişin tam altına bir Pencere daha açılmış. Şöminenin çevresine büfe uygulanarak Pencerelerde harikalar yaratılmış. Keşki Dekorasyon terimlerini tam bilebilseydim de bu odayı anlatırken hakkını verebilseydim diye hayıflanmadan geçemiyorum doğrusu.

Kullanılan Mobilya Markası: Candice Olson’s Bedroom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir