El İşleri Bebek Örgüleri BEBEK ÖRGÜLERİNDE ÖNDEN BAĞCIKLI BEBEK ŞAPKASI

BEBEK ÖRGÜLERİNDE ÖNDEN BAĞCIKLI BEBEK ŞAPKASI

469
tig-orgu-bagcikli-fistikli-yeni-bebek-sapkasi
tig-orgu-bagcikli-fistikli-yeni-bebek-sapkasi

Örgü Bebek Şapka Tarifleri– Bebek Örgülerin de Önden bağlanan Örgü Şapka modelleri Bebeklerin çıkarmasına Engel olduğu için böyle Şirin Bebek Şapkası örebilirsiniz.

Tığ örgü Bebek Şapka yapımı Malzemeleri: 3 Renk Örgü Bebek şapkası ipleri-3,5 numara Tığ. Şapka örmeye  Şapkanın arkasından başlanıyor.

Ortadan başlandıktan sonra model çevresinde dönerek artırmalar yapıldıktan sonra modeli koyarak devam ediyoruz.Son olarak kenar örgü ve zincir ile bağcıkları yapılıyor.

bagcikli-kirmizi-orgu-bebek-sapkasi
bagcikli-kirmizi-orgu-bebek-sapkasi

Bu Modellere İngiliz Bebek Şapkası Modeli deniliyor.Daha önce daha sade modelli belki biraz daha kolay olanını da bu isimle sitede yayınlamıştım.

14 zincir ile başlanan  Örme Çocuk Beresi 4 zincir daha ilave edilir 5. zincire batılır 1 tane trabzan yapılır.Her bir zincir yuvasına 1 tane trabzan ile 14 tane trabzan yapın.

zincir ile modelin çevresinden dönerek trabzan yapmaya diğer sırada da devam ediyoruz. Bu şekilde 5 sıra tamamlandıktan sonra Örnek kurulumu ile Fıstıklı Yelpazeler yapılıyor.

Bebek Şapka Örneği olarak zaten çok sevimli.Ama! siz farklı bir Örnek ile Çocuk Şapkaları yapabilirsiniz. İsterseniz Angles kordonu Zincir ile daha kalın bir zincir ile Bağcıkları tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz