El İşleri Bebek Örgüleri BEBEK HIRKASI:ÖRNEĞİ BASİT MODELİ KOLAY

BEBEK HIRKASI:ÖRNEĞİ BASİT MODELİ KOLAY

5538
Fare-disi-model-ornegi-modeli-kolay-hirka
Fare-disi-model-ornegi-modeli-kolay-hirka

Şiş modelli bebek örgülerinde örneği basit yapımı kolay modeli güzel bebek hırkası modeli için fare dişi Mint yeşili bebek hırkanın tarifini paylaştık.

Çakır örgü kanalının sevgili Zeynep Hanım’ın anlatımı ve paylaşımı olan bu güzel model kanalında da yayınlanmış ve paylaşmak,öğrenmek isteyenlere sunulmuştur.

robali-kolay-ornekli-basit-modelli-bebe-hirka
robali-kolay-ornekli-basit-modelli-bebe-hirka

Şirin Hırka modelini yapmak için 2 yumak ip hazırlamanız gerekiyor, elinizdeki olan hırka yapımına uygun bebe ipleri ya da farklı ipler ile modeli çalışabilirsiniz.

Örgü Anlatımın da Toplamda 5 adet düğme kullanılmış ve 3,75 örgü şişleri ile yaptığınızda bu kalınlıkta iplerle aynı boyda olacaktır.

Fare dişi modelli Robalı bebek hırka modeli şeklinde hem kız hem erkek bebekler için fare dişi örneği kullanılmış.

Hırkanın boyutu bir, bir buçuk yaş Bebeklerin de kullanabilecek boyutlarda yapılmıştır. Sevgili Zeynep Hanım Hanım bebek hırka modelini nasıl? daha büyük ya da daha küçük yapabilirsiniz? fare dişi örneği ile video sonunda anlatıyor.

Bebek Hırka Modeli

Nako Elit Baby Mint yeşili ip ve Fare dişi örgü modeli düz örgü ile bir arada kullanılmış, su yeşili Mint yeşili denilen bu güzel renk kız bebekler için erkek bebekler için de uygun.

Kıv ve Erkek bebeklere Modelde uygun desen de uygun. Henüz cinsiyetini bilmediğiniz doğumunu Beklediğiniz bebeğiniz varsa bu model tamamen uygun.

kolay-model-bebek-hirka-sesli-aciklamasi
kolay-model-bebek-hirka-sesli-aciklamasi

3 yumaktan etek lastiği için çok az bir ip kullanılmış. 2 yumak ip kullanmak isteyenler kol boyundan ya da beden boyundan bir iki diş fare dişi örgü eksik yapabilirler.

Hırkaya örgü robadan başlayıp artışları yine robalı hırka modellerindeki gibi dört noktadan yapılıp, burada çift ajur tekniği ile güzel bir roba uygulanmış.

Roba da düz ve arada ters ilmekler ile güzel akordiyon deseni uygulandıktan sonra fare dışı modeli ile kollar hazırlanıp, daha sonra hırkanın gövdesinde de aynı model uygulanmış.

Kaynak: Çakır Örgü Zeynep Çakır

Fare Dişi Modelli Su Yeşili Bebek Hırkası/Sesli Videolu Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz