BEBEK BADİSİNİ ELBİSEYE ÇEVİRME
bebek-badisini-elbiseye-cevirme

BEBEK BADİSİNİ ELBİSEYE ÇEVİRME


Bebekler o kadar çabuk büyürlerki yeni alınan eşyaları eskimeye fırsat kalmadan küçülür ve giyilemez duruma gelirler. Özellikle bebeklere aldığımız badiler altan çıtçıtlı olduğu için çok kısa sürede bebeğe küçük ve kısa gelmeye başlar. Bizlerde bugün bebeklerin küçülen badilerini nasıl değerlendirerek çok güzel yazlık bebek elbiselerine çevirebiliriz onu öğreneceğiz. Eğer dikiş makinanız yoksa siz badiyi hazırladığınız taktirde bir terzi çok makul fiyatlara badinin eteklerine farbayı takabilir. Şimdi bakalım resimdeki model bebeğimizin badisini Annesi nasıl bir elbiseye çevirerek geri dönüşümde kullanmış.

bebek-badisini-elbiseye-cevirme
bebek-badisini-elbiseye-cevirme

Bebeğin badisine yapılan gülü isterseniz farba yapılan kumaştan yapabilirsiniz. Bunun için hobi ve keçe örnekleri adlı menülerimize bakabilirsiniz.
bebek-badisini-elbiseye-cevirme-1  bebek-badisini-elbiseye-cevirme-2
Badiyi tam kilotun bacak kısmına yakın yerden kesiniz.Eğer badinin boyu kısaysa farbayı uzun tutarak bebeğinizin elbisesini istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz. Hatta kilotuda değerlendirebilirsiniz farbadan bir parçada kilotun beline dikerek beline lastik takıp elbisesine takım kilot haline getirebilirsiniz.
bebek-badisini-elbiseye-cevirme-3  bebek-badisini-elbiseye-cevirme-4
Farbayı elbisenin eninin 2 katı genişliğinde kesmelisiniz elbiseye büzgü vereceğiniz için 2 kat geniş olmalı.Önce büzgüyü tehelle verin sonra düz makinayla dikiniz. Eğer terziye veriyorsanız dikiş olan yere overlok çektiriniz.
bebek-badisini-elbiseye-cevirme-5  bebek-badisini-elbiseye-cevirme-7
Elbisenin yüz tarafına çima denilen dikişi dikerek daha güzel bir görünüşe sahip olabilir elbiseniz.

bebek-badisini-elbiseye-cevirme

Bir cevap yazın