Örgü Modelleri BAŞAKLI KILÇIK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

BAŞAKLI KILÇIK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

1026
basakli-kilcik-orgu-modeli-yapilisi
basakli-kilcik-orgu-modeli-yapilisi

Başaklı Kılçık Örgü Modeli benden hem yabancı takipçiler hem Türk takipçiler tarafından çok istenilen Videolu Tarifi ile Modelin yapılışını öğrenme için Videolu Örgü Yapılışını izleyebilirsiniz.

Rusların forumun da denk geldiğim uzun zamandır İstekler de olduğu için yapılışını aradığım bir modeldi. Bu model ile örülen Yuvarlak sıfır yakalı Örgü Uzun kollu Örgü Bayan Kazak modeli üzerinde Başaklı Kılçık Örgü Motifi ile yapılmış.

orgu-basakli-kilcik-modeli-yapimi
orgu-basakli-kilcik-modeli-yapimi

Hani şiş ve 2 renk ip olsa elimin altın da hemen bu örneğin 2 renkli olarak yapmaya başlardım.Model İki renk ile nasıl yapılır deneyen hanımlar olursa lütfen bana ördükleri modeli Nazarca Facebook sayfamdan Mesaj olarak göndersinler,çok merak ettim.

Tamam Örgü Bayan Kazak modeli harika olmuş.Ancak bu Başaklı Kılçık Örneği İle Bayan Yelekleri,Örgü Şişle Anne ve Çeyizlik Yelekler ne kadar şık olur.

sisle-basakli-kilcik-modeli
sisle-basakli-kilcik-modeli

Hatta model Erkek Örgüleri olan Hırkalar,Örgü Erkek Ceketleri,Yelek Ve Bereler de yakışır Boyunluk bile örülür. 2 Renk örülmesi hakkında o kadar yazınca aklıma bu modele çok benzeyen.Ortalarda Düz yerine Haraşo kullanılan,benzer bir model olan Zümrüt Gözü Örgü Modelinin yapımı burada.

Örneğin adı video da Kılçık Modeli olarak söyleniyor.Ancak bende Kılçık Örgü Modeli adında başka 2 renk ve şişler ile yapılmış harika bir Örgü örneği var.
Başaklı Kılçık Örgü Modeli Videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz