BAKLAVA DİLİMLİ FISTIKLARDAN ÜÇGEN KAFESLİ ŞAL
baklava-dilimli-fistikli-ucgen-tig-isi-sal

BAKLAVA DİLİMLİ FISTIKLARDAN ÜÇGEN KAFESLİ ŞAL


Baklava dilimli Fıstıklar ve örgü kafes tekniği ile yapılmış olan, Üçgen Tığ işi Şal modeli. Yazlık örgüler de şal modeli ile kıyafetlerinizi kombin edebilirsiniz.

En kolay en basit Üçgen şal örgüsü tarifi için fıstık ve zincirler ile yapılan örgü kafes tekniği ve kenarları yapılan dolgu ile oldukça şık bir örnek.

Fıstıklı bir model olmasına rağmen kafes tekniği nedeni ile bu modele çok fazla da ilk kullanmanız gerekmiyor. Gayet kolay çabuk ilerleyen bir şal modeli.

kafesli-dolgulu-fistikli-ucgen-sal-orme
kafesli-dolgulu-fistikli-ucgen-sal-orme

Bu modele kenar örgüsü nasıl bir model uygulanır? nasıl şal kenarı yapılır? soranlar olursa ben de Emine Hanım gibi Püskül yapılmasını yakıştırıyorum. Örümcek ya da farklı bir ince Kenar örgüsü uygulayabilirsiniz.

2020-ucgen-sal-modelleri-videolu-yapimlar
2020-ucgen-sal-modelleri-videolu-yapimlar

Tığ olarak 6 numara, ip olarak ta simsiz Angora ip kullanılıyor. Tabii bu hangi mevsim kullanacağınıza göre de kullanacağınız ip değişiklik gösterecektir.

Üçgen şal boyutunu ne kadar yapmamız lazım? Diye soranlara da şu şekilde öneride bulunalım.

2020-ucgsal-orguleri-videolu-nazarca-modellerden-aciklamalin-sal-modelleri-videolu-yapimlar
sal-orguleri-videolu-nazarca-modellerden-aciklamali

Uç kısımdan başlanan şal modelinin kenar boyunca 1 metre olasıya kadar örebilirsiniz. Sonrasında omuzunuza atın, Eğer boyut yeterli gelmezse birkaç desen daha uygulayabilirsiniz.

Enseye gelen bölümde yani daha doğrusu Şal kapatma bölümünde ne yapılır? diye soranlara da bir sık iğne ya da her bir yuvaya Pimpirik yaparak toparlayabilirsiniz.

basitmodel-mevsimlik-orgu-sallar
basitmodel-mevsimlik-orgu-sallar

Fıstıklı üçgen şal modelini sade bulanlar kafeslerin olduğu, baklava dilimlerini ortalarına etamin gibi Desenler yapabilirler, çiçekler dikebilirler, birleşme noktalarına İnciler dikilebilir.

Fıstık Modelli Kafesli Üçgen Şal Videosu

Bir cevap yazın