BAĞLI KUŞAKLAR ÖRGÜ MODELİ
orgu-bagli-kusaklar-orgu-deseni

BAĞLI KUŞAKLAR ÖRGÜ MODELİ


Örgü Bağlı Kuşaklar Modeli. Örgü modelleri arasında minik örgü desenine sahip anlatımlı Videolu Tarifi ile her Örgüye kullanılabilir.

Örgü kuşaklı modeller dediğimizde birbirine benzer ama farklı örnekler de bulunuyor. Size bu güzel örgü desenlerinden birkaç tanesini de Önermek istiyorum.

Örgü Kuşaklı Kelebek Modeli bu Örneği benzeri bağlı ilmekler şeklinde Örgü Tekniği ile yapılan bir model. Ancak büyük büyük petekleri olan bu örneği Sizler de biliyorsunuzdur.

minik-bagli-kusaklr-orgu-ornegi
minik-bagli-kusaklar-orgu-ornegi

Örgü Kadın Yeleği Modeli olarak yayınladığım Örgü Kuşaklı Perdeler örgü desenini de mutlaka görmeniz gerekir. Oldukça güzel Şık Bayan Yelek Örneğidir.

Örgü Kuşak Modeli ise Bebek Battaniyesinde kullanılan bu modeli özellikle Battaniye, Erkek Örgüleri örmek isteyenlerin bakmasını tavsiye ederim.

sisle-baglamali-ilmekli-kusakli-orgu
sisle-baglamali-ilmekli-kusakli-orgu

Bu örgü deseni içinde bulunan Çapraz Kuşakların üzerine boncuk da dikiliyor.

Tam çaprazların birleştiği noktalara, ortalarına küçük boncuklar dikilerek Fantezi Örgü Bayan Kazakların da,Bereler de çok kullanılıyor.

baglamali-ilmekler-kusakli-orgu-motifi
baglamali-ilmekler-kusakli-orgu-motifi

2 ve katların dan oluşan Bağlamalı Kuşaklar Örgü Motifi Mavi renk ile yapılan 4 numara kalın örgü ipi ile yapılmış.

Modeli lastiksiz başladığınızda kıvrılma olmuyor. Ancak Şerife Hanım’ın tavsiyesi modelini altında bir lastik ya da bir örnek ile başlaması.

Şerifenin Örgü Dünyası kanalına, Şerife hanımın eline emeğine sağlık Çok teşekkür ederim.

Örgü Bağlamalı Kuşaklar Modeli Videosu

Bir cevap yazın