Hobi AYI ŞEKLİNDE KEÇE CEP TELEFONU KILIFI DİKİLİŞİ

AYI ŞEKLİNDE KEÇE CEP TELEFONU KILIFI DİKİLİŞİ

570
ayi-seklindeki-cep-telofonu-kilifi-yapimi

Bugün sizlere nette dolaşırken bulduğum çok şirin evde kendilerinin cep telofonu kılıfı olarak yaptıkları Ayıcıklı keçe telefon kılıfını göstermek istiyorum. Aslında biraz el becerinizi , birazda yaratıcılığınızı kullanarak bir çok şey yapabilir ve bunları satarak geçiminiz için ek kaynak oluşturabilirsiniz. Mesela bu şekilde hayvanlı ve şirin keçe telofon kılıfları yaparsanız bunları çevrenizdeki telofon satan dükkanlara, Çarşıda,Pazarda, Japon pazarlarına,çevrenizde tanıdıklarınıza rahatlıkla satabilirsiniz. Eğerki bir Turizm şehrinde yaşıyorsanız bulunduğunuz ilçe yada kasabanıza turistler çok geliyorsa satacak pazarınız dahada çoğalır. Malum hayat şartları çok zor ve bir çok insan işsiz yada çok az ücretle çok zor şartlar altında çevre esnafa,ev sahibine,tedaşa,izsuya,doğalgaza borç içinde zar, zor yaşantısını sürdürüyor. Hele birde çocuklarınız varsa sorumluluklarınız  ve tabiki masraflarınız dahada artıyor. Bende o insanlardan biri olarak ne yapayım? nasıl yapayım? üç çocukla çalışamadığımdan ve eşimin çalışmama taraf olmadığından Evde ne yaparak para kazanabilirim, Nasıl para kazanılır, Ek kazanç elde etmenin yolları, Ne satrsam para kazanırım vs diye düşünmekten baş ağrıları çekerken tam 6 senedir kendimi hiç bilmediğim, anlamadığım bir sektörün içinde Web sitesi yaparken ve sitesindeki reklamlar sayesinde Asgari ücret kadar para kazanırken buldum. Evet 6 yıldır web sitesi yapıyorum ve ben bu işe heves ve merak sardığımda normal bir bilgisayar kullanıcısı kadar dahi pc kullanmayı bilmezken başladım.İnsanlarda yeterki azim ve hırs olsun , hepimizinde bildiği gibi bu zamanda hiç kimse, kimseye çıkarıp 5 kuruş vermiyor hatta 5 kuruş için adam öldürenlerin olduğu bir zamanda. Benim hayat felsefem  el becerisi ve zeka isteyen her hangi bir işi bir insan yapabiliyorsa ben neden yapamayım?. Şimdilerde bu tarz şeyler yaparak web sitem ve satış yapabileceğim sitelerden, çevreme okullar açıldığı zaman okuldaki öğretmenlere,velilere çevre esnafa yaptığım el işlerini ve değişik şeyleri yaparak kazncıma ek bir kazanç daha getirmek var. Fakat sitemdeki sadık ziyaretçilerimi ve sitelerime ayırmam gereken çok fazla zamanı düşündüğümde bu benim için oldukça zor. Malum 3 çocuk Annesi bir hanım olarak ev işler,eş,çocuklar,misafirler ve ucundan yaşayabildiğim sosyal hayatımdan hiç zamanım kalmıyor. Evdeki tüm sorumluluklarımı yerine getirdikten sonra gece yarısı saat 4 lere kadar pc başında çalışıyor,sitelerime yeni içerikler ekliyor,sizler her aradığınızı rahat bulun diye düzenliyor, siteme eklediğim tüm içeriklerin (Atatürk ve Tarih sayfası hariç) nasıl yapıldığını resimlere bakarak bizzzat kendim yazıyorum.Şimdi gelelim Keçe cep telefonu kılıfına.

ayi-seklindeki-cep-telofonu-kilifi-yapimi
ayi-seklindeki-cep-telofonu-kilifi-yapimi

ayi-seklindeki-cep-telofonu-kilifi-yapimi-1
Burdaki kalıpları kullanabilirsiniz fakat 1. resimdeki kalıbı kullanırken sizin telefonunuzun en ve boyuna uygun olmasına dikkat ediniz.a
ayi-seklindeki-cep-telofonu-kilifi-yapimi-2
burda kılıfımızı ve ayımızı oluştururken kullanacağımız keçe burun,kulak,göz ve kalp süslerin kalıbı. Bakın evinizde bir yazıcı olmayabilir sizde bu kalıbları benimde evde kullandığım teknikle çıkarabilirsiniz. Beyaz bir defter yada A4 kağıdını bilgisayarın ekranına dayayarak kopyasını çıkarabilirsiniz.
ayi-seklindeki-cep-telofonu-kilifi-yapimi-3
Evet önce kalıbı çıkardık ve arkasından tüm keçe parçalarını kestik.
ayi-seklindeki-cep-telofonu-kilifi-yapimi-4
Bu ayımızın ön tarafı parçaları tek,tek resimlere bakıp yapıştırınız ve arka ve ön parçayı birbirine yanlardan dikiniz. Yanlardan dikerken kulaklığı tutan keçe parçalarını ve ortadaki siyah lastik parçasını dikmeyi unutmayınız.

ayi-seklindeki-cep-telofonu-kilifi-yapimi
keçeyle-ayi-seklindeki-cep-telofonu-kilifi-yapilisi
Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
KEÇEDEN OYUNCAK MİNİK BEBEKLER
kece-minik-oyuncak-bebekler

Keçeden yapılan Minik Oyuncak Bebekler-Keçe kumaşı ile nasıl Oyuncak Bebek Devamına Bak

KEÇE VE MEŞE PALAMUDUNDAN HARİKA SÜSLER
kece-ve-mese-palamudundan-susler

mese-palamudu-bebekler Yuvarlama Keçe Teknikleri-Kimin ıslak keçe Devamına Bak

KEÇE EL ÇANTASI NASIL DİKİLİR
Kece-el-cantasi-nasil-dikilir

Keçe ile yapılan Saplı El Çantasını isterseniz Tablet çantası veya Devamına Bak

USTA SINIFI KEÇE MOBİL MODELLERİ
kece-mobil-modelleri

Islak Keçe ile yapılan Usta Sınıfı Keçe Mobiller ile yapılan Devamına Bak

KEÇE ELMA AĞACI İLE ŞİRİN DEKORASYON
kece-elma

Mutfak Dekorasyonuna önem veren ve şık bir Mutfağının olmasına önem Devamına Bak

KEÇE İLE HARİKA ŞEYLER
kece-susler

Keçe Oda ve Duvar Süsleri,Keçe Doğum günü ve Diş Buğdayı Devamına Bak

KEÇEDEN EMZİKLİ BEBEK BUZDOLABI SÜSÜ TARİFİ
kece-emzikli-bebek-magnet

İnce Keçe kumaşı ile yapılan Keçe Emzikli Bebek Buzdolabı süsü,Bebek Devamına Bak

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz