ARA BAŞAKLI BERE MODELİ TARİFİ

ara-basakli-simli-bere-modeli
ara-basakli-simli-bere-modeli

Tığ Örgü Örneği Ara Başaklı Simli Bayan Bere Modeli Tepeden başlanıp yapılan Videolu Bayan Bere Tarifi ile Kış bitmeden Şık Şapkalar örebilirsiniz.

Bereyi örmek için 5 ml Tığ ve Orta kalınlıkta ip gerekiyor.Kullanılan ip İhraç fazlası olduğu için aynısını bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

ara-basakli-bayan-bere
ara-basakli-bayan-bere

Sihirli halka ile başlanıyor ama bilmiyorsanız o zaman 6 Zincir ile halka yaptıkta sonra içine tığın üstüne ip sarmadan 8 tane sık iğne yapın ve 2 zincir çekin bir üst sıraya başlayın.

2. sırayı aralarda zincir çekmeden her yuvaya 2 tane olmak üzere toplam 16 tane 2’li Trabzan yapın 3. sıraya geçin.

3.sıraya başlayınca her yuvaya Trabzan yapılıyor ancak ilk yuvaya 2 tane 2 li trabzan 2.yuvaya 1 tane 2 li trabzan şeklinde yani bir yuvaya 2 tane sıradakine 1 sonra yine 2 yine 1 şeklinde sırayı tamamlıyoruz.

Tepesi böyle başlanıyor ve Model kurularak en son Bere kenarına lastik örülerek tamamlanıyor.Bere daha uzun oması için ya lastik bölümünü daha uzun örün ya da 3 sıra Motif yapın.
Ara Başaklı Bayan Bere Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*