Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ANVELOP (KRUVAZE) KESİM ÇİÇEKLİ ZIBIN HIRKA

ANVELOP (KRUVAZE) KESİM ÇİÇEKLİ ZIBIN HIRKA

2336
kruvaze-anvelop-bebek-hirka
kruvaze-anvelop-bebek-hirka

Hem kolay hem spor hem de şık bir tamamlayıcı olan Anvelop kesim Kruvaze çiçekli bebek hırka modeli ve anlatımlı model yapılışı.

Bu güzel bebek hırka modelinde uyumlu olarak bir bütünlük oluşturan Tığ işi çiçek motifleri ile Kruvaze kesim olarak da bilinen Anvelop kesim tarzına ait bir çalışma yapılmış.

beyaz-cicekli-zibin-anvelop-hirka
beyaz-cicekli-zibin-anvelop-hirka

Çiçekli bebek hırka yapımı için beyaz ip Kullanılıp, çiçekler iki katlı olarak yapılmış, üç renk üzerinden tamamlanmış.

Modelde oldukça kalın bir ip ve 7-4 ve 5 Numara şişler kullanılarak bebek zıbın modelinde uzun kollu V yaka görünümlü 1 yaş için Hırka çalışılmış.

beyaz-orme-cicekli-zibin-ceket
beyaz-orme-cicekli-zibin-ceket

Kışlık bebek hırka olarak yapılan modelde kullanılan şiş ve ip çok kalın. Siz bebe ipi tarzındaki ipler ile yaparsanız 1 yaş değil 0-3 ay yeni doğan bebek hırka modeli kadar küçük olur.

Kalın ip bulamayanlar isterlerse bebe iplerini iki kat yaparak kullanabilirler. Şiş numarasını da ona göre Ayarlayabilirler.

kalin-kislik-kruvaze-zibin
kalin-kislik-kruvaze-zibin

Süslemeler hariç toplamda 3 adet ip kullanılarak, yakasını toplarken 4 numara şiş, örerken 5 numara şiş, diğer bölümlerde 7 Numara şiş, çiçekler de 3 numara tığ ile yapılmış.

İsteyen Hırkanın yan tarafındaki bağlama kısmını yapmadan o bölümü bir Düğme ve ilik yaparak düğmeli hırka şekilde tamamlayabilirsiniz.

Video: Örgülerle Renklerin Dansı Hacer Çınar

Kruvaze Çiçekli Bebek Hırkası Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz