Hobi ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ KAĞIT ZAMBAK ÇİÇEK YAPILIŞI

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ KAĞIT ZAMBAK ÇİÇEK YAPILIŞI

921

Anneler günü hediyesi ne alayım?

Gördüğüm en güzel Kağıttan yapılan Zambak Çiçeklerinden bir tanesi. Çiçek güzel olduğu kadar yapılış tekniği de çok ilginç. Beyaz A4 kağıdının üzerine el şekli çizilerek yapılan güzel Zambakları Annenize Anneler gününde Armağan edebilirsiniz.

Burada Anneler Günü el sanatları ve ev yapımı hediye fikirleri paylaşımlarımızı Hobi bölümümüzde görebilirsiniz. Bu güzel Kağıt Zambak çiçeğini yapmak için gerekli malzemeler nelerdir nerelerde satılır biraz onlardan bahsetmek istiyorum sizlere.

Öncelikle beyaz ve bulabilirseniz renkli A4 kağıtları. Zambak çiçeğinin ortasındaki sarı tohum olarak kullanılan orjinal adı Pipo temizleme çubuğudur fakat Şönil diye de bilinir. Şönillerin tanesini kırtasiyeden 1 tl satın alabilirsiniz.

Eğer yeşil renk A4 kağıdı bulamazsanız fon kağıdı kullanabilirsiniz. Öncelikle elinizi A4 kağıdının üzerine elinizi koyarak elinizin şeklini çiziniz.

Bir kalem yardımı ile parmak uçlarını biraz kıvırınız. Papyon gibi görünen yeşil yaprakları resimdeki gibi çizip kesiniz. Şönili ortadan ikiye kesin yarısını kullanmanız yeterli. Sarı olan şönili ortadan ikiye katlayın ve ucunu kıvırınız.

Yapraklardan iki adet olması gerekiyor. çiçeğin sapı olarak içecek pipeti kamışlardan kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

481458_399315723475844_1137463731_n

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz