Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ANLATIMLI YAKADAN BAŞLAMALI BEBEK YELEĞİ

ANLATIMLI YAKADAN BAŞLAMALI BEBEK YELEĞİ

2584
Anlatimli-orgu-yakadan-başlamali-bebek-yelek-MODELİ

Kışın çocuklarımızın ve bebeklerimizin sırtını sıcacık tutmak için bir çok Anne bebek ve çocuk yeleği örer.

Örme yelekler kışın soğuğundan çocuklarımızı korur.

Bir nebzede olsa onların kışın üşümemesi için Yelek örmek isteyen Anneler için Yakadan başlamalı örgü bebek ve çocuklara uygun yelek örneği tarifi, Buyrun.

Etek Ucu ve Kollarda ki fır fır için:

Etekte 8 ilmek haraşo dan sonra 1 ilmek arttır,4 ilmek ters ör 1 ilmek arttır,4 ilmek ters ör bu şekilde sonuna kadar ör.Arka sırada tersler ters düzler düz örülecek.3. sırada 8 ilmek ör 1 ilmek arttır 4 ilmek ters ör aynen 1. ve 2 . sura gibi devam , sıet.5. sırada 3. sıranın aynısı örülecek.7.sıra 8 ilmek ör 3 ilmek düz ör sonra 1. sıradaki gibi ör ve 9. sırada bitir.

MALZEMELER:
3.5 numara şiş
ip
düğme

Anlatimli-orgu-yakadan-başlamali-bebek-yelek-MODELİ
Anlatimli-orgu-yakadan-başlamali-bebek-yelek-MODELİ

YAPILIŞI:

84 ilmek başlanır. 3 sıra haroşa örülür.. 3 sıra haroşadan sonra ilik icin 8 ilmek haroşa örün,8 ilmek düz örün,1 ilmek
şişe dolayarak arttırın,2 ilmek haroşa örün 1 ilmek şişe dolayın.8 ilmek düz örün 1 ilmek şişe dolayarak arttırın.2 ilmek haroşa örün 1 ilmek şişe dolayın,15 ilmek arkası için düz örün.1 ilmek şişe dolayarak arttırın ve 2 ilmek haroşa örün 1 ilmek şişe dolayın.8 ilmek düz örün1 ilmek şişe dolayın 2ilmek haroşa örün ve 1ilmek şişe dolayın.8 ilmek düz 8 ilmek haroşa örerek sırayı bitirin .Arka sırada haroşalar haroşa düzler ise ters örülecek.Diğer sıralarda deliklerin yanından hep 1 ilmek şişe dolayarak arttırma yapın .Delik sayısı 15 olunca robayı bitirin.

Örneğe geçince kenarlarda 8 ilmek haroşa örmeye devam edin.1 haroşa ör 2 ilmeği birlikte kes,2 ilmek keserek haroşa ör, 1ilmek arttır 1ilmek düz ör 1ilmek arttır 1 ilmek düz ör 1 ilmek arttır.1 ilmek haroşa ör,2 ilmeği birlikte örerek kes,2 ilmek keserek haroşa ör buşekilde iki ilmeği birlikte örerek 5 tane haroşa örülecek.Böylece 4 ilmek arttırılıp 4 ilmek kesilmiş olacak.

16 YORUMLAR

  1. Sevgili Melek aslında ben senden özür dilerim.Bu paylaşım benim sitemi açtığım ilk yıllarda acemilikten ve makaledeki hatalara dikkat etmeden hatırladığım kadarı ile bir iplik markasının anlatımı olan Yelek modeliydi. Ben yazılanların yanlış olabileceğini bu nedenle hiç ihtimal vermemiştim.Emeklerinizin boşa gitmesine ayrıca üzüldüm.Ama istersen benim verdiği bölüme bak orada Türkçe videolu açıklamalı Örgü Bebek Yelekleri,Örgü Bebek Hırkaları,Bereleri,Battaniyeleri ve daha bir çok örnek bulunuyor.
    https://nazarca.com/category/elisleri/orgu-orme-videolari

  2. sevgili dilek hanım lütfen bağışlayın kabalık yapmak istemedim.ama bir topladım yanlış…bütün yazdıklarım havaya gitti.Eğer ki örneği başından dikkatli başlayamazsan olmaz.Ancak madem ki faydalı olmak adına örnek veriyorsunuz 84 mü 71 mi diye bakmalı ve ona göre vermeliydiniz. Ancak yine de emeğiniz var.Teşekkürler.

  3. Sevgili Melek bu anlatım bana ait değil ancak anlatan da matematiği bilmediğinden değil şaşırdığı içi yanlış yazmıştır diye düşünüyorum.Aksi halde bende sizin hoşgörü ve anlayışınızın olmadığını hatta Muhalif bir ruha sahip olduğunuzu yazabilirdim.

  4. 71 olması gerekirken 84 yazmışsınız 8.8.2.8.2.15.2.8.2.8.8 toplam 71 yapıyor

  5. Demet niçin kopyalama gereği duydun ki? istediğin zaman buradan bakarak yapabilirsin. Kopya engeli kopyacı siteler için bir önlem

  6. Teşekkürler fakat ben örmedim sadece sizlerle paylaştım.Örgü örneklerinin çoğu anlatımılı menüleri göz atabilirsiniz.Sitemi terciğ ettiğiniz ve değerli yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim:)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz