El İşleri ANLATIMLI ÖNDEN DÜĞMELİ BAYAN KAZAK ÖRÜLÜŞÜ

ANLATIMLI ÖNDEN DÜĞMELİ BAYAN KAZAK ÖRÜLÜŞÜ

376
anlatimli-onden-dugmeli-bayan-kazak

Bu Tarz Hırka Görünümlü Bayan kazakları çok güzel oluyor. tabikide ne ile kombine ettiğinizde önemli.Önden düğmeli kazakkulanmayı seven bayanlarımız için güzel bir örnek.Kazağımızın Örneği Ve Yapılışı Detaylı Olarak Alta Anltılıyor.Örmekistiyen Arkadaşlarıma Kolay Gelsin.

anlatimli-onden-dugmeli-bayan-kazak

ARKA

84 ilmek başlanır, 6 cm 2+2 lastik örülür. Lastik bitiminden sonra düz örgüye geçilir. 28 cm örülerek kol evi için yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. Toplam 54 cm örülerek arka yaka için 42 ilmek ayrılarak 2+2 lastik j örülür. 4 cm daha örüle-? rek yaka bir defada kesilerek bitirilir. Omuzlara bırakılan 16?şar ilmek iki i kademede kesilerek bitiri-? lir.

ÖN:

42 ilmek başlanır, 6 cm 2+2 lastik örülür, ilmekler 2 ters 1 düz, 2 ters 1 düz, 2 ters 4 düz, 2 ters 1 düz, 2 ters 1 düz, 2 ters diğer ilmekler düz olarak dizilir. 4 düz örülen ilmekler dört sırada bir burulur. 28 cm örülüp kol evi için yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. Toplam 41 cm örülerek yaka için 18 ilmek 2+2 lastik örülerek 4 cm?e tamamlanıp bir defada kesilerek bitirilir. Omuzda bırakılan 16 ilmek iki kademede kesilerek bitirilir.
KOL:

60 ilmek başlanır, 4 cm 2+2 lastik örülür. Her altı sırada yanlardan İlmek arttırılır. Lastikten son-
ra 22 cm örülerek kol evi için yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. Her sırada yanlardan l?er ilmek kesilerek kol genişliği 8 cm?e düşü-rülür. Kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. YAKA: Yakanın omuz üstlerinde kalan bölümlerinden ilmek çıkarılarak 4 cm 2+2 lastik örülerek bitirilir.
ÖN BANT: Ön beden kenarından şişe 118 ilmek toplanarak 4 cm 2+2 lastik örülür, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz