ANLATIMLI MOTİFLİ BAYAN ATKI BERE MODELİ ÖRNEĞİ


El İşleri, Örgüler

Bu berenin rengi çok hoş bir pembe. Özellikle genç kızlar bu renge bayılacaktır.normal düz haraşo yada düz veya lastik şeklinde örülen örgülerden daha hoş olmuş, motifler farklılık katmış.bu motiflerle atkı yaptığınız gibi farklı el işlerindede bu kare gül çiçekli motifleri kullanabilirsiniz.

anlatimli-motifli-atki-yapilisi

Malzemeleri :

300 gr ip
10 no tığ
Atkının Yapılışı:

Atkımızı yapmaya motiflerden başlayalım.Kare motiflerimizi yaptıktan sonra bere örneğinde yaptığımız gibi çiçekleri karelere koyalım ve tığ ile ekleyelim boyu için 40 motif yeterli olacaktır.Uçlarına saçak yapalım.

Berenin Yapılışı:

Berenin ilk bölümünde 10 zincir çekerek başlıyalım.2. sırada içine 30 defa tek tığ dolgu yapalım ama uç kısımlarını bir birine ekleyerek yuvarlak oluşturalım.3. bölümde tekrar aynı biçimde dolgu yapıp ilerleyelim fakat dolguların aralarında arada bir veya iki dolgu yapalım. .Böylece her sırada dolgu rakamını fazlalaştırdıkça kendiliğinden yuvarlak şekil oluşacaktır takribi 12 sıra böyle dolgu yapacağız yapmak istediğimiz uzunluğa geldiğimizde sonlandıracağız.Fotoğrafta görüldüğü gibi kare motifler yapıp çiçekleri üstüne tığ ile birleştireceğiz.

Çicekleri örerken ilk küçük çiceği yapalım bitince çiçeğin ters tarafına gelip zincir yapıp geri batarar yaprakları yapabileceğimiz zincirleri oluşturacağız ve büyük çiçekleride yaptıktan sonra motifleri birleştirip .Berenin bitiş kısmına geldiğimizde tığ ile çiçekleri ekleyelim.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir