ANLATIMLI KAPŞONLU BEBEK HIRKASI YAPILIŞI

ANLATIMLI KAPŞONLU BEBEK HIRKASI YAPILIŞIBebeğinizin kışın soğuğundan koruyabileceğiniz,Başını ve boynunu,bedenini sıcacık tutacak Kapşonu hırkasıyla birleşik çok güzel örme kapişonlu hırka tarifi.

Resimdeki modeli mavi hatta lacivert renkle örmüşler.

Aslında çok kolay düz ve haraşo örgüyü doğru yerlerde kullanınca sanki çok örnekli bir hırka gibi olmuş.

Buyrun Açıklamalı Bebek Hırka Yapımı

Arka– 60 ilmek başla 1 sıra ters 4 sıra düz 1 sıra ters örüp düz örgüyle 1 karış 4 parmak ör kol evini 3,2,1 kesip 2 parmak daha düz ör ve 12 sıra haroşo örerek örgüyü bitir (kes)
Ön– 35 ilmek başlanıp 1 sıra ters 4sıra düz 1 sıra ters örülüp düz örgüye geçilir düz örgünün 4. sırsında ön taraffa gelen yerde 3 ilmek örüp 3 ilmek kesin ilik olacak dönüş sırasında kesitiğimiz ilmeklerin yerine şişe 3 ilmek atıp kalan 3 ilmeği örün bu işlem 5 kez yapılacak. kol evleri arka gibi 3,2,1 kesilip 2 parmak düz örüldükten sonra haroşoya geçilir yaka oyuntusu için önden ilikli yerden yani önce 5,3,2,1 olarak kesilir karşılıklı her iki önden aynı şekilde. haroşonun 12 .sırasında örgü kesilir.

Anlatımlı kapsonlu-bebek-hirka-NAZARCA

Kol- 25 ilmek başlanır önde ve arkada yapılan etek örneği uygulanır ve 4 parmak düz örgü ile örülür sonrasında yanlardan 1 er ilmek arttırılarak 35 ilmek olana dek örülür kol evi 3,2,1 kesilip tüm parçalar dikilir.
Kapşon– yakadan ilmek alınarak (108 ilmek) düz örgü ile 1 karış kadar örülüp ilmekleri 3 e bölerek ilk 36 ilmeği keselim. kalan 72 ilmeği örüp diğer taraftan bu sefer 36 ilmek keselim ortada kalan 36 ilmeği 36 sıra örüp kesilim. önce kestiğimiz kısımları uzun parçanın yanlarıyla dikişle birleştirelim

Not : bu sayılar bebe yünü için geçerlidir makarna ip gibi kalın yünlerde sayıları hemen hemen yarıya düşürün.

This Post Has 8 Comments

  1. Merhaba, her şey mükemmel bir şekilde gidiyor ve tabii ki her biri gerçekleri paylaşıyor, bu gerçekten iyi, tutmak
    up yazma.

  2. hırkayı yapmak için başladım ama kol sayısında bir tuhaflık var beden büyük kollar minnak oluyor 4,5 şiş kullandım orta kalın ip yardım edermisiniz

    1. Alaz hanım internette bulduğum bir Hırka maalesef sorun ney bende bilmiyorum

Bir cevap yazın