Menü Kapat

orgu-bebek-yeleginde-kaydirmali-cizgi-ajurlar

AJUR KAYDIRMALI BEBE YELEK ÇİZGİ AJURLU ÖRNEK İLERobasın da Ajur Kaydırma yapılan ,1 yaşına kadar bebeklerin giyebileceği şiş ile örülen, Yakadan başlamalı Çizgi Ajurlu Örgü Bebek Yeleği Modeli.

Çizgili Ajurlu Bebek Yeleğinin kullanılan malzemeler. Bir buçuk Yumak Kartopu Baby One. Renk No 1837. 5 adet düğme 3,5 misinalı şiş.

İlk etapta Yelek Örmek için 80 ilmek atılarak başlanır. Bu 80 ilmek ilk sırada 2 ilmek haroşa 1 ilmek Düz yapılarak başa kadar gelinir.

yakasindan-cizgi-ajurlu-bebek-yelegi
yakasindan-cizgi-ajurlu-bebek-yelegi

2 sıraya geldiniz örgünün ters yüzündesiniz. Bu sırada ön yüzden düz örülen örnekler Düz yapılır,Tersler ters yapılır. Bu sıra da 2 ilmek haroşa 1 ilmek şeklinde devam eder.

Haroşalar dan saydığımız da 5 diş haroşa olana kadar yaka lastik yapılır. Şimdi Roba ayrımına sıra geldi.

Sol tarafa gelecek şekilde ilk ilik evimiz burada açıyoruz. 1 ilmek haroşa 1 ilmek düz örün, bir artırma ile ilik evinizi oluşturmuş olunur.

kaydirmali-ajurlu-yelek-roba-yapimi
kaydirmali-ajurlu-yelek-roba-yapimi

Burada 7 diş haroşa Pat için örülür. Son 7 diş haraşo kalana kadar örgüye Düz örgü ile devam edilir.Ancak Düz örgü ile birlikte Roba ilmek ayrımları da bu sırada yapılır.

Pat için ayrılan 7 ilmek haroşa ile birlikte toplam 15 ilmek Ön için ayrılır,ilk artırma yapılır.

Artırma 1 Dola, 2 ilmek 1 dola şeklinde devam edecek. Kol için 10 ilmek düz örülür ,tekrar 1 dola 2 haroşa 1 dola ile artırma yapılır.

ajur-kaydirmali-roba-uygulamasi
ajur-kaydirmali-roba-uygulamasi

Arka için 22 ilmek Düz, tekrar artırma yapılır. Kol için 10 ilmek Düz yapılır, tekrar artırma yapılır.

En son tekrar ön için 15 ilmek son 7 tanesi Düz, 7 tanesi haroşA Pat olarak yapılır. Bu şekilde arttırma Bu sırada tamamlanır.

Ajur Kaydırmalı 80 ilmek ile yakadan başlayan Bebek Yeleği ilmek ayrımları sıralaması şu şekilde olacaktır.15 + 2 + 10 + 2 + 22 + 2 + 10 + 2 + 15 .

ajur-kaydirmali-kahverengi-bebek-yelek
ajur-kaydirmali-kahverengi-bebek-yelek

Örgünün arkasına geçince pat için 7 diş haroşa yapın. Bu sırada bütün ilmekleri ters olarak öleceğiz. Sadece artırmalarda ki 2’şer ilmek haroşa olarak devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir