Dekorasyon AHŞAP AÇILIR KAPANIR MASA NASIL YAPILIR

AHŞAP AÇILIR KAPANIR MASA NASIL YAPILIR

2152
duvara-monteli-acilir-kapanir-masa-nasil-yapilir

Bugün sizlerle yabancı rusların blogunda gördüğüm açılır kapanır fazla yer kaplamayan çok kullanışlı bir masanın yapımını paylaşıcam.Öncelikle şunu söylemeliyimki ben marangozluk deyimlerini ve kullanılan malzemelerinin tam adlarını bilmediğim için yapımını Rusçadan Türkçeye google çeviri aracıyla çevirdim.Küçük Mutfaklat,Ufak Odalar ve dar balkonlar için çok kullanışlı ve uygun bir proje.Tabi bu masayı hem işinde usta olan marongozlar,hem marangoz olmasa dahil bu malzemeleri temin edebilecek kişiler uygulayabilir.Eğ bende onlar için paylaşmış olayım bizde bakar ooo iyi masamış deriz :) olmadı bir marangoza gösterir yaptırırız okadar basit değilmi:)

duvara-monteli-acilir-kapanir-masa-nasil-yapilir

 

1.ve 2.Resim tahtalara stencil ve matkap yardımıyla 45 mm – 8 mm, uzunluğu kendi çapında delikler açıyoruz.
 

3.ve4.Resim:Ahşap için damlama deliği dispersiyon yapıştırıcısı, bağlantı mandalları takın ve bir çerçeve ekleyin. Fazla yapıştırıcı kaçırmayın ve kurumadan  hemen silin.

 

5. ve6.Resim:Kısa döngüler içe çerçeve katlanmaya hazır küçük vida Fixve çivi uygun değildir.Dar bir çubuk 2×2 cm bağlamak için bir çerçeve, diğer ucundaki Ayrıca loop bağlanmıştır. Planck duvara sıkıca bağlı ve bacakları yukarı eklemek için kullanabilirsiniz.

 

7.Resim:Duvara dübel delikleri delinmiştir.Tablo ve sabit parçası iki ahşap direkler üzerine monte edilmiş. Daha önce dikkatle üçgenin düzeyi ile delik  geliyordu.2.Resim:Destekler arasındaki mesafe tablosunun kenarından 2 cm geçmemelidir. Bununla birlikte, bacak ilavesi ile orada skontrolirovat gerekir.

 

9.Resim:Masa üstü çam levhaları 90×60 cm ve 28 mm’lik bir kalınlıkla yapılmıştır. Eğer isterseniz, ön köşeleri tamamlayabilirsiniz.10.Resim:Otshlifuem kenarları yuvarlatılmış. Kolaylık için, zımpara kağıdı ilede yapılabilir.

 
11.Resim:Hazırlanan tezgah tablo  kısa kısmının altında 25 cm katlandığında azaltmak için gereklidir. Eğer kenar düzgün ve derli toplu yapmalısınız.12.Resim:Tablonun daha az hantal parça desteği için belirlenen ve ön iki vidayı güçlendirmelisiniz. Vida başları için Fossa ahşap konsollar ilerleyecektir.

 

13.Resim:Şimdi biz tamamen pivot ayağı masa dekompoze olabilir. Decomposed ayak tezgah alanı aşamaz.14.Resim:Iki çerçeve oluşan bacak, üzerine serilen, tezgah ortaya çıkan parçası koymak. Önceden delinmiş delik dibinden döngüsü tarafından bu garip kısmı ekleyin.Alt tarafında o en kötü an beklenmedik bir hareket ortaya koymak imkansız olduğunu bu nedenle bacağına yayılan çözecektir iki parantez ekleyin.

 

Masanın katlanmış şekli ile kapladığı alan sadece 28 santim.

4 YORUMLAR

  1. Slm tablo masa yaptiracagim sizden nasil yaptiracagima dair cizimlerini ve hangi arac gereclerin kullanildigini ogrenebilir miyim simdiden tskler

  2. Sevgili Adem Bey öncelik ile nezaketiniz için çok teşekkürler :) Ben her İnsanoğlunun Allah tarafından çok özel yaratıldığına inanırım. Kullarını bu kadar çok seven bir Yaratıcı onlara elbetteki ayrı yetenekler ve özellikler katmıştır. Ancak bunun farkında olmak gerekir. Neye yeteneğimiz var bunu anlamak için kendimizi test etmek ve daha verimli,üretici ve çalışkan nesillere örnek olabilelim. Elbetteki Eğitimin önemi çok büyük ve Eğitim şart. Ancak 42 yaşında bir hanım olan benim çocukluk zamanımızda yaşam şartları ve eğitime verilen önem bu kadar çok değildi.Ben kendi çapımda biraz haha meraklarımın üstüne giderek neler yapabilirim görmek istedim ve 10 yıldır web siteleri yaparak sizin gibi güzel İnsanlar ile tanışabiliyor ve onlar ile ilgimi çeken,beğendiğim şeyleri sayfamda paylaşabiliyorum. Yaşadığımız Dünyayı daha katlanır ve yaşanır kılmak yine de bizim elimizde. Güzel yorumunuz beni mutlu etti :) çok teşekkürler.

  3. Slm dilek hanım ilkokul mezunu birisinin bu denli yetenekli ve ozguvenli olması takdire şa ğan. Bende öğrenmenin yaşı ve zamanı olmadığına sonuna kadar inananlardanim…bende 10 parmağında 10 marifet birisi olarak yazı dikkatimi çekti…gayet sürükleyici ki sonuna kadar okudum hatta hızımı alamadım suan cvp bile yazıyorum 😀 umarım radara yakalanmamisimdir….ayrıca cocuklarnizda çok şekerler 😉

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz