Örgü Modelleri AFRİKA MENEKŞESİ MOTİFLİ BAYAN BLUZ YAPIMI

AFRİKA MENEKŞESİ MOTİFLİ BAYAN BLUZ YAPIMI

1357
afrika-menekse-motifli-bluz
afrika-menekse-motifli-bluz

Örgülerde en çok kullanılan En eski Altıgen Afrika menekşesi Motifli bayan bluz yapımı. Motifle yazlık kadın bluz nasıl yapılır? tarifi.

Modelden Afrika menekşesi bebek battaniyesi, kırlent modelleri vs gibi birçok örtü çalışmaları ve tarifleri buluyor. Yazlık bayan bluz modeli nasıl yapılır? aşamaları göreceğiz.

motiflerden-altigen-bluz
motiflerden-altigen-bluz

2 part video halinde ilk videoda altıgen motif nasıl yapılır? tarif ve ikinci videoda ise bu motif birleşimi ile bluz nasıl yapılır? onu öğreneceğiz.

Lila Renk ile çalışılmış olan Alize cotton Gold ve 2.50 mm tığ ile çalışılmış. Anlatımlı tarifteki bluz modelini Nako calico ipi ve 3.50 mm tığ ile yapılmış.

altigen-motifli-bluz-yapmak
altigen-motifli-bluz-yapmak

Kısa kollu motifli Yazlık Örgü kadın modelinde motifler birleştirdikten sonra yine tığla geri kalan yerlere birleştirerek kol ve eteklerine kenar geçiş uygulanmış.

motif-bluz
motif-bluz

Toplam 24 adet motifle birleşim yapılarak, ortaya çıkan bu güzel bluz modelini sizde aynı gösterildiği şekilde yapabilirsiniz.

tigla-motifli-bluzlarr
tigla-motifli-bluzlarr

Motiflerin birleşimi kafesli olarak yapılarak çok daha şık ve farklı bir görünüm elde edilmiş. Motifli tüm örgü modellerinde kafesli motif birleştirme tekniğini de uygulayabilirsiniz.

yazlik-afrika-menekse-bluz-yapimi
yazlik-afrika-menekse-bluz-yapimi

36-38 beden kadın bluz modelindeki motifler genişlik olarak 18 cm, uzun olarak 16 santim. Bitmiş olan bluzun kol altından genişliği 41 santim, Yaka ucundan boy uzunluğu 55 santim.

Video: Papatyanın Örgü Dünyası

Altıgen Motiflerden Kadınlara Bluz Yapılışı

Kafesli Motif Birleşimli Bluz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz