Örgü Modelleri Bebek Örgüleri AÇIKLAMALI KURDELALI BEBEK YELEĞİ ÖRNEĞİ MODELİ

AÇIKLAMALI KURDELALI BEBEK YELEĞİ ÖRNEĞİ MODELİ

356

Kurdela tek başınada bir çok el işi yapılan bir şerit kumaş türü diyebilirsiniz. Fakat kurdela okadar El İşinde havlu kenarında, giysilerde,ev dekorunda,evlerde değerlendirme yaptığımızda,Hatta biz ilk okuldaykende mecburen saçımızda :) her yerde kullanılıyor.Çokta yakışıyor kullanıldığı yer neresi olursa olsun.Bu güzel kız bebek yeleğinede ayı bir şirinlik, Ayrı bir hava katmış.Yeleğin detaylı anlatımı alta Buyrun.

Yeleğin Arkadan Görünüşü

 

Malzemeler:

Beyaz renk bebe yünü,

3,5 numara şiş,

pembe kurdale,

3 tane pembe düğme.

Yeleğin önden görünüşü

 

Yapılışı:

Şişimize 60 ilmek atarak başlıyoruz, iki diş yani 4 sıra haroşa örüyoruz,5. sırada her 3 ilmekte şişe 1 ip dolayarak arttırıyoruz.4 sıra düz örgü,sonra 4 sıra haroşa örüp tekrar 3 ilmekte 1 ilmek arttırıyoruz.Bu şekilde örerek 5 kez arttırma işlemi yapıyoruz.Sıranın başında ve sonunda 5 ilmek lastik kısmı için hep haroşa örülecek.Haroşa ördüğümüz bu 5 ilmek olan yerde uygun yerlerde 2 ilmek örüp 2 ilmeği birlikte örüp 1 ilmek şişe dolayarak arttırıp ilik yeri yapıyoruz,toplamda 3 tane yapacağız.

Kurelanın örgüye dahil edilişi

 

Sonra önler için 35?er ilmek , arka için 65 ilmek ayırıyoruz.kalan ilmekleri iki kol oyuntusu için sayarak belirleyin;ilk ön için 35 ilmeği ördükten sonra kol için olan ilmeklerin yarısını kesin,arkayı örün,kalan kol için ilmekleri kesin ve önü örün,Arka sırada ters örgü yapın.

Modelin Yakından Görünüşü

Diğer sırada 5 ilmek haroşadan sonra 5 ilmek düz örün sonra 3 ilmeğibirlikte örün,ilmeğişişten çıkarmadan şişe 1 ilmek dolayın ve tekrar aynı yere batarak bir ilmek daha örün.Yani 3 ilmek kesip tekrar 3 ilmek yapıyoruz. Bu modeli 5 ilmekte bir tekrarlayın,örgüdede her 3 sırada bir tekrarlayarak örgüye devam edeceksiniz.Bitirirken 5 sıra haroşa örüp kesiyoruz.Delikli olan yaha kısmından kurdale geçiriyoruz,kurdalelerin uçlarını yeleğe dikiyoruz.Düğmeleri de dikip yeleği bitiriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz