El İşleri AÇIK ÖRGÜDE BULMACA PATİK YÖNTEMİ DETAYLI YAPIMI

AÇIK ÖRGÜDE BULMACA PATİK YÖNTEMİ DETAYLI YAPIMI

13159
acik-orgu-tigla-bulmacali-patik-yapilisi
acik-orgu-tigla-bulmacali-patik-yapilisi

Şişle Yapılan Bulmaca Patik Modelinden sonra Açık Örgü Tığ işi Bulmaca Patik Modelini de öğrenmek için hemen bakın 2-3 saatte 1 Çift Patik yapılışı ile Ayakları bu soğuk havalardan koruyun.

Şiş ile de aynısını yapabilmeniz için modelin şiş ile yapılanı da sayfa içinde sizin için paylaşacağım.Açık örme Patikler daha ok şişle oluyordu ama hamarat hanımlar artık aynı örnekleri Tığ ile de yapıyor ve bizlere de öğretiyorlar.

Mor ve Ekru renkli Patik iplerinden Kare Bulmaca Tığ örgüden Bulmaca Patiği 37-38 ayak numaralarına uygun.5 numara Tığ ile toplamda 37-38 numara Ayaklar için 20 zincir ile başlanıyor.

kare-motifli-tig-orguden-bulmaca-patik
kare-motifli-tig-orguden-bulmaca-patik

Diğer ayak numaraları için de sayıları yazı için de bulabilirsiniz.Kare kutucuk şeklindeki Patik trabzanlardan yapılıyor. Trabzan yapmayı öğrenen herkes bu modeli gözü kapalı yapabilir.

EN GÜZEL ANNE KIZ BULMACA PATİK MODELLERİ AÇIKLAMALI

Şişle Anne Kız Bulmaca Patik Modeli tarifin de hem Annesi hem Bebeği için 2 model tarifi var.

kare-bulmaca-patik-tigla
kare-bulmaca-patik-tigla

Kenar oyası arada zincir olmayan 3 tane trabzan ile yapılmış.İsteyen istediği kenar oyasını kullanabilir.Ama bu kolay ve pratik.

tig-isinde-bulmacali-patik
tig-isinde-bulmacali-patik

Bu şekil de kullanıldığın da Bulmaca Bot Patik Modeli oluyor.Kenarları kıvırıp giydiğiniz de Gömlek yakalı Bulmaca Patik modeline dönüşüyor.

bulmaca-patik-ve-yapilisi
bulmaca-patik-ve-yapilisi

Patik y da diğer örgülere Kırık Beyaza benzeyen Ekru rengini çok yakıştırıyorum.Beyaz örgü ipi yerine modeller de Ekru daha güzel bana göre.

2019-yeni-bulmaca-patik-ornekleri
2019-yeni-bulmaca-patik-ornekleri

39-40 Numara Bulmaca Patik örneğine 24 zincir ile başlayın 1 sıra trabzan fazla örmeniz yetecektir.Daha ufak 35-36 Patikler için de 16 zincir yeterli olabilir.Ama ip ve tığ numarasına göre değişebilir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz