El İşleri 8 İPLE TAKI BİLEKLİK ÖRME

8 İPLE TAKI BİLEKLİK ÖRME

908

8 iple takı bilekliğin nasıl örüldüğünü resimli ve detaylı olarak anlattığım bu paylaşımım da sizinde gördüğünüz gibi hiçte zor değil iple takı örülüşü.

Resimleri iyi incelediğinizde anlatımlı yazıları iyi okuduğunda sizlerde hemen kavrayabilirsiniz.

Daha önce  4 iple takı bileklik nasıl örülür sizinle paylaşmıştım o daha kolay ona da linkten bakabilirsiniz.

Kullanılan ipler farklı renklerde sunularak örme aşamalarını anlaşılır kılmak istenmiş.

Rakamları ve renkleri takip ederek Bilekliği kolay bir şekilde örebilirsiniz.

4 Renk ipi tam ortadan ikiye katlayarak bir düğüm atıyoruz.Dikkat edin düğüm atarken ipler dağılmasın resimdeki gibi nizami sırada olsun .Şimdi 1. ipimizi maviyi yanındaki kırmızı ipin ilk önce üstünden sonrada altından geçirerek düğüm atıyoruz.bu işlemi ilk başta iki dafa uyguluyoruz.

Daha sonra diğer mavi iple kırmızı iplere aynı işlemi yapıyoruz.İlk düğümler 2 şer kere olacak unutmayınız.

Şimdide kırmızı iple önce beyaz ipe sonra sarı ipe kadar 1 rer kez düğüm atıyoruz.Aynı işlemi sağ taraftaki kırmızı iple önce beyaz sonra sarı iplere düğüm atarak kırmızı ipleri tamortada buluşturuyoruz.

Evet ilk sıramızı tamamladık .6 kez bu işlemi yaptıktan sonra ortada buluşan sarı iplere 3 adet boncuğumuzu geçiriyoruz ve yine örme işlemlerini ortadaki sarı iplere kadar gerçekleştiriyoruz.Resimleri iyi inceleyiniz.

her yanda bekleyen 3 tane olan mavi,beyaz ve kırmızı ipleri sırayla birbirlerine karşılıklı olarak örüyoruz.Boncuğun altına geldiğimizde ipleri birleştirerek en başta yaptığımız gibi örmeye devam ediyoruz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz