6.SINIFLARIN YAPTIĞI 39 ADET UZAY MERDİVENİ RESİMLERİ

6.SINIFLARIN YAPTIĞI 39 ADET UZAY MERDİVENİ RESİMLERİ


6. Sınıf Görsel Sanatlar Uzay Merdiveni Nasıl Yapılır Resimli Öğrenci Çalışmaları

Uzay Merdiveni Nedir? Uzay Merdiveni Nelerden Yapılır? Uzay Merdiveni Nasıl ve Niçin  Yapılır? sorularının en çok sorulduğu okula giden öğrencilerin olduğu evlerde en çok konuşulan konu halinde şu an.

Buyurun size 36 adet Uzay Merdiveni ResimleriUzay merdivenini hangi sınıflar yapıyor? diye merak edenlere 6. Sınıflar Görsel Sanatlar ödevi için yapıyorlar.Teknoloji ve Tasarım dersi için Uzay Merdiveni Ödevi olarak ta İnternet’te yazıyor.

Uzay Merdiveni Neden Yaptırılıyor?Öğrencilerin  kişisel gelişim ve el becerilerini desteklemek amacıyla yaptırılan bu çalışmalar aynı zamanda öğrencilere Estetik algının geliştirilmesi,  Yaratıcı Düşünme, Estetik yaşam kültürü edinme gibi bir çok deneyim kazanmaları için çok önemli.

Uzay Merdiveni Kazanımı Nedir diye düşündüğümüzde ileride Nokta ve Çizgi etkisini 3d 3 boyutlu çalışmalarında kullanma deneyimine sahip olurlar.

Uzay Merdiveni Yapma Kuralları Neler:  Öğretmenler Öğrencilerden nokta ve çizgiyi araştırmalarını , Uzay ile ilgili görsel olan herşeyi sınıfa getirmelerini isteyebilirler.

Uzay Merdiveni Hangi Malzemeler İle Yapılıyor? Strafor, Oyun Hamuru, Şiş Bambu Çubuklar, Kürdanlar,Tutkal gibi malzemelerden yapılır.

Strafor Nerelerde Satılıyor: İki çeşit Strafor var her ikisi de kullanılıyor. İnşaatlarda yalıtım amaçlı kullanılan ince ve kalın genelde yeşil tonlarında olurlar bunları inşaat malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Bir diğeride Beyaz eşya ve Elektronik eşyaların çevresine sarıp kutulara koyarak kırılmalarını önlemek için kullanırlar. Bizler bu Strafor cinsine Köpük diye adlandırırız. Beyaz Köpük Straforu ben oğlum için Kırtasiyeden 35-50 ölçülerinde 2 Tl ücret ödeyerek satın aldım.  Eğer kırtasiyelerde bulamazsanız Beyaz eşya ve Elektronik eşya satan mağazalara sorabilirsiniz.

Oğlum Gurur yarın Çarşamba günü sınıfıyla beraber yapacak onun yaptığının resimlerini de en kısa sürede burada ki galerinin içinde görebilirsiniz. Tüm bu Uzay Merdiveni 6. Sınıf Ders Etkinliği Çalışmalarını yapan çocukların ellerine sağlık hepsi birbirinden harika.

Eğer sizde çalışmanızın resimlerini İletişimden bana gönderirseniz severek burada yayımlarım. Kolay gelsin çocuklar.

Fotoğraf-0257

Buda Oğlum Gurur ve onun yaptığı Uzay Merdiveni Ödevi

Resimlere Tıklayarak Daha Büyük Olarak Görebilirsiniz.

Bir cevap yazın