Skip to main content


5’Lİ BALIKSIRTI TIĞ İŞİ ATKI MODELİ

Sizler için Kışın kullanabileceğiniz Farklı Bayan Atkı Modeli Beşli Örgü Boyun Atkısı Örneği. Tığla örülen Trabzan şeritlerin birleştirilip Balık sırtı şeklinde Örgü tekniği ile yapılan Örme Kadın Atkısı.

Atkı Örneği resimli açıklamasında bizi nasıl Atkı Örülür? aydınlatsa da Beşli Örgü nasıl örülür net olarak gösterilmemiş.

Ben sizlere bu aşamada da yardımcı olabilmek için Beş-5 saçla Örülen Balıksırtı nasıl örülüyor videosunu sayfa altına ekledim.

Atkı için örmeniz gereken Uzun trabzan şeritleri Atkıyı bitireceğiniz yani örme aşamasına geldiğiniz de alttaki Saç Modeli videoda ki gibi örebilirsiniz.

Eğer çok kalın ip kullanırsanız buradaki gibi beşli örmek yerine üçlü örgü tekniği de yapabilirsiniz. Ancak bunun için iplerin çok kalın olması gerekir yoksa Atkı ince kalır.

Bu örnekten önce sizlere yine çok şık Kalın Şiş veya Oklava ile örebileceğiniz Tığ ve Şişin bir arada kullanıldığı Ebruli İpten Atkı Örneğini paylaşmıştım.Hanımlar tarafından çok beğenilen bu örneğe de bakabilirsiniz.

Kış aylarında eve kapanan ve evde sıkılan Boş zamanlarını Hobi ve El işleri ile değerlendirmek isteyen Hanımlar ve Beyler için sitemiz de çok güzel çalışmalar ve Geri  Dönüşüm işleri bulunmakta.

Tabi El işleri hanımlar Hobiler de hem hanımlar hem bayanlar için uygun. Kendimiz için Şal veya Atkı örerken elbette evlatlarımızı da unutmuyoruz ve onlar için Çocuklara Boynu da Örten Atkılar örebiliriz.

2016 Örgü Atkılar bu yıl geçen sezonda da olduğu gibi düz Atkı modelleri yerine baştan takılan Halka şeklinde olan Yuvarlak Atkı modelleri gibi olacak.

 

tigla-seritli-besli-orgu-atki
tigla-seritli-besli-orgu-atki

tigla-seritli-besli-orgu-atki-3
Burada 5 li atkı nasıl örülüyor ben anlamadım. Zaten Balıksırtı örgü tekniğini de bilmiyorum. Benim gibi bilmeyen “Bu Atkıyı Tığla örmesi kolay ama nasıl 5 li öreceğiz” diye düşünen Arkadaşlar için Balık sırtı beşli örgü örülüşünü öğreten videoyu sayfaya ekledim . Oradan bakarak tekniği öğrenebilirsiniz diye.
tigla-seritli-besli-orgu-atki-1
İlk olarak çok uzun boynunuzu resimdeki gibi 2-3 kez dolanacak uzunlukta zincir örün. Daha sonra 2 zincirli trabzanlar ile şeritler yapın. Zincir uzun olursa ona göre örersiniz.
tigla-seritli-besli-orgu-atki-2
Beşli Örgü nasıl örülür? (Balık sırtı) Saç modeli örülüşünü örnek olarak ekledim. Atkınızın parçalarını ördükten sonra videodaki gibi örebilirsiniz.

Benzer Yazılar:

MAVİ ÇETİK PATİK YAPIMINA 2 ŞİŞ İLE BAŞLIYORUZ
2 Şiş ile Mavi Çetik Patik Tarifi-Bayan Çetik Modelleri için biz de bir çok Açıklamalı Çetik Tarifleri de var.İncili,Süslü ya da Bu Çetik örneği gibi sade bir modele başlayabilirsiniz. Çeyizlik Süslü Çetikler için de ...
RESİMLİ ANLATIMLI KEÇE VE ÖRGÜLÜ BEBEK PATİĞİ
Maddi zorluklarla mücadele etme şu anda hepimizde var. Eğer becerikli bir hanımsanız el işlerinden anlıyorsanız resimdeki gibi bebek patikleri örerek yakın çevrenizde,pazarda, yüncülere ve bebek kıyafeti satan mağazalara butiklere uygun fiyatlara satarak azda ...
TIĞLA ÇİÇEKLİ ZİGZAG MODELİ YAPIMI TÜRKÇE VİDEOLU
Tığla Çiçekli Zigzag Modeli Bebek Battaniyeleri ve Örgü Lif Modellerin de kullanılan Modeli ve yumuşak dokusu ile her iki model içinde çok güzel oluyor. Tığ işi Zikzaklı Renkli Model ile Yatak odanıza Örgü Yatak ...
YELEK MODELLERİN DE BURMA FISTIKLI ŞİŞ ÖRNEĞİ YAPIMI
Bayan Yeleği Örneği 2 Farklı ip ile Yelek Örümü öğretiliyor. Yelekler de,Hırkalar da Örnek için karar veremeyenlere Videolu Örgü Yelek Örgüsü Tarifi. Çok güzel esneyen model arklı Fıstıklı Burguları ve Ara Motifi ile diğer ...
1 YAŞINDA ÖRGÜ BEBEK YELEĞİ TARİFİ TÜRKÇE VİDEOLU
İki renkli 1 yaşında Bebek Yeleği Kız Bebekler için Şiş ile yapılan Yakadan Robalı Yaprak Örnekli Örgü Çocuk Yeleği yapımı Baştan sona açıklamalı Türkçe videolu Örgü Yelek yapma dersi. Şerife hanımın anlattığı ve detayları ...
PRENSES TACI TIĞ İŞİ YELEK MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU YAPIMI
Mevsimlik Bayan Yeleklerde kullanılan Çok şık,zarif ve Kolay Örnek için Prenses Tacı Yelek Modeli Tığ işi Örneği Türkçe videolu Yelek Modeli Tarifi ile İzle öğren Örgü Videoları,Örgü Dersleri. Bayan yelekleri,Dikdörtgen Şallar Etoller,Yazlık Bayan Yelekleri ...
ÖRGÜ SÜSÜ TIĞLA KOLAY GÜL MOTİFİ YAPIM AŞAMALI
Tığla yapılan Örgü Kat,kat Gül Motifi Örgü Şallar,Örgü Patikler,Örgü Bebek Battaniyeleri,Çantalar ve Örgü Lifler gibi Örgüleri süslemek için Yapım aşamalı Videolu Tığla Gül Yapımı. Şerit gibi uzun bir şekil de örülen ve daha sonra ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir