Örgü Modelleri 5’Lİ BALIKSIRTI TIĞ İŞİ ATKI MODELİ

5’Lİ BALIKSIRTI TIĞ İŞİ ATKI MODELİ

365
tigla-seritli-besli-orgu-atki

Sizler için Kışın kullanabileceğiniz Farklı Bayan Atkı Modeli Beşli Örgü Boyun Atkısı Örneği. Tığla örülen Trabzan şeritlerin birleştirilip Balık sırtı şeklinde Örgü tekniği ile yapılan Örme Kadın Atkısı.

Atkı Örneği resimli açıklamasında bizi nasıl Atkı Örülür? aydınlatsa da Beşli Örgü nasıl örülür net olarak gösterilmemiş.

Ben sizlere bu aşamada da yardımcı olabilmek için Beş-5 saçla Örülen Balıksırtı nasıl örülüyor videosunu sayfa altına ekledim.

Atkı için örmeniz gereken Uzun trabzan şeritleri Atkıyı bitireceğiniz yani örme aşamasına geldiğiniz de alttaki Saç Modeli videoda ki gibi örebilirsiniz.

Eğer çok kalın ip kullanırsanız buradaki gibi beşli örmek yerine üçlü örgü tekniği de yapabilirsiniz. Ancak bunun için iplerin çok kalın olması gerekir yoksa Atkı ince kalır.

Bu örnekten önce sizlere yine çok şık Kalın Şiş veya Oklava ile örebileceğiniz Tığ ve Şişin bir arada kullanıldığı Ebruli İpten Atkı Örneğini paylaşmıştım.Hanımlar tarafından çok beğenilen bu örneğe de bakabilirsiniz.

Kış aylarında eve kapanan ve evde sıkılan Boş zamanlarını Hobi ve El işleri ile değerlendirmek isteyen Hanımlar ve Beyler için sitemiz de çok güzel çalışmalar ve Geri  Dönüşüm işleri bulunmakta.

Tabi El işleri hanımlar Hobiler de hem hanımlar hem bayanlar için uygun. Kendimiz için Şal veya Atkı örerken elbette evlatlarımızı da unutmuyoruz ve onlar için Çocuklara Boynu da Örten Atkılar örebiliriz.

2016 Örgü Atkılar bu yıl geçen sezonda da olduğu gibi düz Atkı modelleri yerine baştan takılan Halka şeklinde olan Yuvarlak Atkı modelleri gibi olacak.

 

tigla-seritli-besli-orgu-atki
tigla-seritli-besli-orgu-atki

tigla-seritli-besli-orgu-atki-3
Burada 5 li atkı nasıl örülüyor ben anlamadım. Zaten Balıksırtı örgü tekniğini de bilmiyorum. Benim gibi bilmeyen “Bu Atkıyı Tığla örmesi kolay ama nasıl 5 li öreceğiz” diye düşünen Arkadaşlar için Balık sırtı beşli örgü örülüşünü öğreten videoyu sayfaya ekledim . Oradan bakarak tekniği öğrenebilirsiniz diye.
tigla-seritli-besli-orgu-atki-1
İlk olarak çok uzun boynunuzu resimdeki gibi 2-3 kez dolanacak uzunlukta zincir örün. Daha sonra 2 zincirli trabzanlar ile şeritler yapın. Zincir uzun olursa ona göre örersiniz.
tigla-seritli-besli-orgu-atki-2
Beşli Örgü nasıl örülür? (Balık sırtı) Saç modeli örülüşünü örnek olarak ekledim. Atkınızın parçalarını ördükten sonra videodaki gibi örebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz