Skip to main content


bogazli-kulakli-bere-boyunluk-orgu-takim-cocuk

5-10 YAŞ ARASI KIZLARA BOĞAZLI BOYUNLUK BERE ÖRGÜSÜ

5-10 Yaş arası Kız Çocuklara Bere ve Omuzları örten Yaprak örnekli Şiş örgüden Boyunluk Takım yapılış Videosu. Kış için Örgü Takım Bere ve Boyunluk Yapımı.

Anlatımlı Takı Boyunluk ve Bere modeli tek renk ve iki şiş ile yapılmakta. Yaprak örneği serpiştirilen Model 10 yaş Ergen Kızlara kadar olur.

cocuklara-bogazli-boyunlukla-bere-orme
cocuklara-bogazli-boyunlukla-bere-orme

Modeli uygulamada Himalaya evreyday bebe lüx iplik – Renk no 70431 ip kullanılmıştır. 3 Numara Şişler Lastik yapımın da 3,5 numara Şişler de Lastik bittikten sonra Örnekli yer için kullanılıyor.

yaprakli-model-boyunluk-omuz-orten
yaprakli-model-boyunluk-omuz-orten

98 İlmek atarak başlayacağınız Kulaklı Kız Beresi Lastikten başlanır ve Tepesinde bitirilir. Eğer Yetişkin Kız ve Bayanlar için yapılacaksa 112 ilmekle başlayın.

kulakli-yaprakli-model-tavsanli-bere
kulakli-yaprakli-model-tavsanli-bere

Bebekler ve 5 yaş altı çocuklar için de 91 ilmekle başlanır Örnek için ilmekler 12 ve katarı olarak ayrılır. Yetişkinler için de Yaprak deseni için ilmekler 14 ve katları yapılarak ayrılır.

balikci-yakali-cocuk-boyunluk-ve-beresi
balikci-yakali-cocuk-boyunluk-ve-beresi

Düz şiş ile de yapılır ama o zaman Dikişli Bere olur. Misinalı şiş ile Dikişsiz olarak örebilirsiniz.

Omuzları da örterek hem sıcak hem daha şık bir Boyunluk yapımı için de 8 adet Yaprak deseni yapılıyor. Boyun lastiğinden yakadan başlanarak alta omuza doğru örülüyor.

5 Yaş altı çocuklara göre yapacak olan hanımlar Yaprak sayısını 7 adet yaparak ilmek sayılarını 13 adet azaltabilirsiniz.

sisle-yaprakli-boyunluku-takim
sisle-yaprakli-boyunluku-takim

Aynı şekilde Yetişkin Kadın Omuzlu Boyunluk yapımı için 1 yaprak fazla yani 13 ilmek fazla atarak uygulamalısınız.

Balıkçı yakalı Boyunluk iki türlü kullanılır. Yakayı açarak ağzını burnunu kapatabilir ya da kıvırarak sadece boynu soğuktan koruyabilirsiniz.

kizlara-kulakli-bere-boyunluk-orgusu
kizlara-kulakli-bere-boyunluk-orgusu

Boğazlı Boyunluk için yaklaşık 1 yumak Bere için de aynı şekilde 1 yumağa yakın ip kullanılmıştır. Boyunluk için de Lastikleri yine 3 numara Örnekli ve haraşolu bölümleri de 3,5 numara ile yapınız.

kizlara-kulakli-bere-boyunluk-orgusu
kizlara-kulakli-bere-boyunluk-orgusu

Boğazı yakadan başlayarak 104 ilmek 13 ve katları ile başlayınız. Bu ölçüler 5-10 yaş arası için. Yetişkinler için 13 ilmek artırın ve 117 ilmek atın. Bebekler için de 91 ilmek atın.Benzer Yazılar:

ŞİŞ OYASI SAPLI YELPAZE YAPIMI
5 Numara Şiş ile Yapılan Yazma Oyası için bir tane o kalınlıkta Kalem de kullanabilirsiniz.Tam Anlatımlı Şiş Oyası Saplı Yelpaze  Modeli Örneği Çeyizlik Şiş Oyaları İçin Harika bir Model. Model Tek sıra Oya Modeli bakmayın zor gibi göründüğüne Oya Modelleri yapmaya yeni başlayanlar bile yapabilirler. Kalemle çok iri olduğu için ilk gösterilen ...
ÖRGÜ BAYAN YELEK ÖRNEKLERİ
Tığ Örgüsü Bayan Yelekleri-Şiş Örgüsü Kadın Yelek Modelleri arasında Çeyizlik ve Kışlık değişik Örgü Yelek Örneği isteyen hanımlara Yeni Örgü Yelekler.Önden tek düğme ya da bağcıklı farklı Yelek Örnekleri.Dantel Bayan Yelek Modelleri her rengi ile o kadar şık ki. Dantel Yelekler denildiğinde akla ilk olarak Beyaz Dantel Yelekler geliyor ancak! artık ...
ÇEYİZLİK GRİ SİMLİ İPLE TIĞ İŞİ GELİN YELEĞİ YAPIMI
Simli ince iple yapılan Gri renkli Tığ Örgü Örnekli Gelin Yeleği yapılışı Türkçe Videolu baştan sona açıklamalı. Yazlık Tığ İşi Örgü Bayan Yeleği Modelleri için bu Kolay Yelek Örneği,Yaka,Koltuk kesimi hepsi detaylı anlatımlı. Tığ işini yeni,yen öğrenen hanımlar ve Yelekler için yeni Örgü Modelleri isteyen Arkadaşlar için görüp çok beğendiğim Canım ...
CROCHET STİTCH PATTERN
Häkelarbeit Knit-Crochet stitche- Resimli adım,adım yapım aşamalı oldukça güzel ve bir o kadar örgü modellerinde güzel duran En güzel Tığ İşi Örnekler arasında gördüğüm "Crochet Stitches & Tutorials". Nazarca Tığ İşi Örgü Modelleri diye arama yaptığımızda sitede sizlere sunduğum yüzlerce Videolu açıklamalı ve Resimli anlatılan Örgüler Var. Tığla örülen Örgü Şallar,Danteller,Şerit Örgüler,Bolero,Hırka,Örgü ...
TEK RENK YAZMALARA İNCİLİ İĞNE OYASI TARİFİ
Tek renk Yazmalar için sade ama şık Boncuklu ve Çok kolay İğne Oyası Modeli Videolu Oya Dersi şeklinde Arzu edenler öğrensin diye bu güzel modeli görmenizi istedim. Zürafa yapılmayan İğne Oyaları Zürafa yapmayı bilmeyen ya da ilk defa İğne Oyası işlemeye karar veren hanımlar için bu modelle başlayabilirsiniz. ...
DANTEL VE TENEKE KONSERVE KUTUSUNDAN LEYLAKLI KOKULU MUMLUK YAPILIŞI
Bugün sizlerle yandığında mis gibi leylak kokan konserve teneke kutusundan ve Kenar  dantelinden bir mumluk yapmasını öğreneceğiz.Bu mumum özelliği yandıkça çevreye leylakların kokusunu salması.Çiçek kurudukça koku dahada hoş oluyor.Çiçekler iyice kuruduğunda yavaşça çıkarıp yenilerini takıyorsunuz.Özel gecelerinizde odanızın içi mis gibi mum ışığıyla birlikte leylak koksun:).Ben bir çiçekçi olsaydım bu şekilde ...
İNCİLİ PİPET OYASI TARİFİ
İncili Pipet Oyası Modeli 21,5 numara Tığ ve en küçük boy İnciler ile yapılan Pipet Oyası için 7-8 numara Örgü Şişleri ya da Videolu Oya Tarifinde olduğu gibi İçecek Pipeti kullanabilir ya da bu Oya Modelini Kum Boncukları ile de yapabilirsiniz. Yuvarlak Motifli Dantel Tarifi isteyen Arkadaşlara Çok Amaçlı Dantel Modeli ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir