4 SIRADAN BONCUK OYASI TARİFİ

4-sirali-boncuk-oyasi-tarifi
4-sirali-boncuk-oyasi-tarifi

4 Sıralı Kum Boncuk Oyası Baştan Anlatılmaya başlanan Sonuna kadar Model yapılışı gösterilen Videolu Çeyizlik Boncuk Oyası Tarifi.

Tek renkli Boncuk modelli Oya Yapımı için kullanılan malzemeler Oyalarda kullanılan Serum halkaları,Beyaz Kum Boncuklar,İstediğiniz renk Oya İpliği ve 22 Numara Tığ.

Boncukların hem Tığ battı sonrası ilk sırada ve son sırada Çiçeklerin üstünde kullanıldığı Modeli Çeyiz İşi Boncuk Oyalı Havlular,Geniş ve Boncuk Oyalı Yazma ve Yemeniler de kullanabilirsiniz.

4-siradan-kum-boncuk-tig-oyasi-yapimi
4-siradan-kum-boncuk-tig-oyasi-yapimi

Boncuk Oyası Yapım aşamaları sırası ile ilk Tığ battı Boncuklu olarak yapıldığı için bu modelde Tığ Battı yapılışı da gösteriliyor.

Başlarken ipi başa sabitleyin 1 zincir çekin 4 boncuk alın kapatın sabitledikten sonra 2 zincir çekin tığ battı aralığında kapatın bunu 2 kutu yaptıktan sonra 1 zincir 4 boncuk kapat yine 2 tane Tığ battı ile ilk sıra tamamlanıyor.

Son yayınlanan İplik Oyası Tarifi için diğer modele de bakabilir ve Sayfa altından,menüden Oyalar bölümüne bakabilirsiniz.
4 Sıralı Bocuk Oyası Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. KALPLİ TIĞ OYASI TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*