3D ÇİÇEKLİ KARTPOSTAL YAPILIŞI

3D ÇİÇEKLİ KARTPOSTAL YAPILIŞI


3 Boyutlu Kartpostal Çiçek Çalışmaları

Fon kağıdı kullanılarak yapılan 3 boyutlu Çiçek Sepeti Kartpostal. 3D çalımalara ilgi duyanlar ve 3 boyutlu panolar, kartlar yapmak isteyenler için tüm detaylarıyla nasıl yapılır gösterilen güzel bir 3D Kartpostal çalışması.

Örnekteki Kabarık Çiçek Sepeti şeklindeki 3 boyutlu kart yapımında Krem rengi fon kağıdı kullanılmış. Arka fon için daha koyu tonlarda desenli renkleriyle uyumlu duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Bildiğimiz evlerimizin duvarlarında kullanılan tek yüzeyi özel yapıştırıcılı ıslattığında yapışkanı ortaya çıkan duvar kağıtları satılıyor onlardan kullanabilirsiniz ya da sadece fon kağıdı üzerine sepetinizi yapıştırabilirsiniz.

Malzemeler içinde minik inci sedef  rengi İnci boncuklar kullanılmış. Buyrun nasıl 3d Çiçekli Kart yapılır görelim.

cicek-sepeti-3d-kartpostal-yapilisi
cicek-sepeti-3d-kartpostal-yapilisi

cicek-sepeti-3d-kartpostal-yapilisi-1

Evet kartpostal yapımı için tek,tek parçaları nasıl kesip şekillendireceğinizi görüyorsunuz. Bu tazr çiçek şekillerini Kırtasiyelerde satılan Şekilgeç aletlerle kolayca yapıyorlar eğer sizin bu tür bir aletiniz yoksa kendiniz makasla kesmelisiniz tabi çiçek yerine Kalp şeklide olabilir. Önce  fon kağıdını boylamasına ikiye katlayınız daha sonra dibine kadar inmeyecek şekilde şeritler kesiniz. Bu şeritlerin boyları dikkat ederseniz farklı onun için makasla boylarda uzunluk kısalık olacak şekilde kesiniz.
cicek-sepeti-3d-kartpostal-yapilisi-2
Evet Çiçekleri uygun yerlere düzgünce yapıştırınız.
cicek-sepeti-3d-kartpostal-yapilisi-3
Karton sepetin içinde yapışkanlı kağıtlar var siz bant ile yapıştırabilirsiniz. Fakat burda karton sepet nasıl kesilip yapıştırılacak gösterilmemiş.
cicek-sepeti-3d-kartpostal-yapilisi-4

cicek-sepeti-3d-kartpostal-yapilisi
cicek-sepeti-3d-kartpostal-yapilisi

Bir cevap yazın