Menü Kapat

Nazarca-2021- Örgü- kız- bebek- elbise-modelleri

2021 KIZ BEBEK ELBİSELERİ VE YAPILIŞLARI:TIĞLA2021 Tığ örgüsü Kız bebek Elbise modelleri ve Yapılışı tarifi ile sayfamızda. İki renkli mavi beyaz Yakalı kolsuz Tığ işi Kız elbisesinin tüm aşamalarını tarifi ile göreceksiniz.

2021-orgu-bebek-elbiseleri-tig-isleri
2021-orgu-bebek-elbiseleri-tig-isleri

Önünden güzel bir kurdele ile süslenmiş zikzak örnek ile yapılmış Robalı 2021 Örgü kız bebek elbisesi Tığ işi Prenses bebek elbisesi modellerinden bir tanesi.

Elbise Koton ip ile tarifi edilmiştir. İnce bir ip olduğu için ölçüler daha da küçük olmuş.

2021-kiz-bebek-elbise-videolari
2021-kiz-bebek-elbise-videolari

Sizin kullanacağınız ip Biraz daha kalın olursa bu ölçüler ile daha büyük kız Bebekler için elbiseler hazırlayabilirsiniz.

2021 Örgü kız bebek elbise Modelin de yazlık koton bir ip kullanıldığı için 0-3 Bebek yaş için. Biraz kalın iple yapıldığında 6-9-12 aylık bebeklere elbise hazırlayabilirsiniz.

2021- Örgü- kız- bebek- elbise-arkasi
2021- Örgü- kız- bebek- elbise-arkasi

Buna göre ip seçimleri gerçekten çok önemli. Çünkü verilen ölçüler kullanılan ve ipe uygun olduğu için bu ölçülerde bir Bebek elbise elde ediliyor.

Ama kalın örgü ipleri ya da daha kalın tığ ya da şiş kullanıldığında örülen örgünün bedeni daha büyük oluyor Bunu unutmayalım.

2021-Tig-İsi-orgü -kiz- bebek-elbise
2021-Tig-İsi-orgü -kiz- bebek-elbise

2021 Örgü kız bebek elbise 0-3 aylık bir Yazlık Tığ işi elbise yapılmış. Biraz daha kalın ipler ile yapıldığında 1 yaşına kadar uygun boyutlarda bir 2021 kız bebek elbise modeli olacaktır.

En Yeni Kız Bebek Örgü Elbiseleri

  • Roba kısmını örmek için Yakanın altındaki ilk bölümden başlanır. Farklı bir roba arttırma tekniği yapılıp yeterli ölçüye gelinir.
  • Toplamda 8 sıra Trabzan yapılıp 9. Trabzanda birleştirmesi yapılır. Kollar gövdeden ayrılır, gövde birleştirilir.
  • 2 sıra daha Trabzan yapılıp Elbisenin bel orantısı ayarlanıp, Etek bölümüne geçilir.
  • 2021 Örgü kız bebek elbise Etek bölümünde zikzaklı örgü deseni ile iki renk yapılarak, istenilen boyuta kadar Kız Elbisenin eteği örülür.
  • Daha büyük yaş için yapacak olanlar Trabzan sayılarını arttırarak, sırasını daha fazla yapıp etek boyunu da istenilen ölçüde yapıp öre bilirler.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu anlatım Örgü Aşkım Bebeğim Kanalına Aittir.

Örgü Tığla Bebek Elbise Tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir