Örgü Modelleri 2 ŞİŞ TAMAMEN DİKİŞSİZ KİLİM MODELLİ ÇORAP

2 ŞİŞ TAMAMEN DİKİŞSİZ KİLİM MODELLİ ÇORAP

22114
Nazarca-tamamen-dikissiz-kilim-desenli-corap
Nazarca-tamamen-dikissiz-kilim-desenli-corap

2 şiş Örgü çorap modelleri ve yapılışları.Sizlere iki şiş Tamamen Dikişsiz Kilim modelli Çorap tarifini sunuyoruz. Güzel kışlık kolay bir El Örgüsü Çorap nasıl yapılır? videolarını paylaşıyoruz.

Yeşil renk ile hazırlanmış, ön tarafında beyaz renkli Kilim desenleri oluşturulmuş, yüksek bileklik ve Kadın, erkek Çocukların kullanabileceği bir Çorap modeli.

kilim-motifli-hic-dikissiz-2-sisle-corap-videosu
kilim-motifli-hic-dikissiz-2-sisle-corap-videosu

Alt tabanı ve topuk örgüsü ile birlikte ayağınıza tam oturacak, sıcacık tutacak, yapılması da kolay Haroşa örgü ve düz örgüler ile oluşan bir model.

kilim-modelli-2-sis-orgu-corp-ormek
kilim-modelli-2-sis-orgu-corp-ormek

Hiç Dikişsiz yeşil Kilim desenli patik modeli bilek lastik kısmında ise çiftli lastik tekniği ile ayak bileğini kavranması, rahat giyilip çıkarılması sağlanmış.

Kilim-ornekli-2-renkli-tam-dikissiz-corap-ormek
Kilim-ornekli-2-renkli-tam-dikissiz-corap-ormek

Tamamı dikişsiz iki şiş Örme Çorap modeli bileğindeki lastik kısmından başlanarak yapılıyor. Ön kısma Haroşa örgü, burun kısmı düz örgü yapılarak ilerliyor.

Alt kısmında hiçbir dikiş yapılmadan topuğa kadar yapılıp sonra lastiğe kadar örülerek tamamlanıyor.

Hiç Dikişsiz En Kolay ve Şık Yeşil Beyaz Örme Çorap

  • Bonbon lüks yeşil ve beyaz renk örgü ipleri, 3 numara örgü şişleri ile 37 38 ve 39 ayağı göre Çorap hazırlanmıştır.
  • Kilim deseni çorap modelinde verilen ilmek sayılarına aynı kalınlıklarda şiş ve ip ile ördüğünüz de 37 numaradan 39 numara ayaklara kadar rahatlıkla olacaktır.
  • Yeşil renk ip ile 30 adet ilmek atılır çiftli lastik yapılarak ilk olarak lastik kısmı örülür. Burada Arzu edenler lastik kısmını daha fazla uzun öre bilirler.
  • Çorabın ön üst bölümünde 3 adet baklava şeklinde kilim deseni uygulaması yapılır. Ön yüzden örgü düz devam edecek şekilde çorap ucuna başlanır.
  • Uç burun kısmına kadar geldiğinize tam 28 santim uzunlukta bir örgü elde etmiş oluyorsunuz. Burada tekrar ilmek çıkarılarak çorap modelin alt kısmına doğru geçilir.
  • Topuk kısmın da yine topuk ilmek toplanarak yapılıp, lastik bileğe kadar yanlardan ilmek toplamaya devam edilerek model tamamlanıyor.

Sizlerin de gördüğü gibi 2 şiş ile Tamamen dikişsiz Kadın çorap modeli yapılabiliyor. Yapacak olan tüm arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

Kaynaklar: Yazar Nazarca-Videolu Anlatım Süreyya’nın Örgüleri Kanalına Ait.

Yeşil Beyaz Kadın Çorap El Örgü Videolu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz