2 SIRALI BEYAZ YAZMA KENARI OYA TARİFİ

2-sirali-beyaz-yazma-oyasi
2-sirali-beyaz-yazma-oyasi

Beyaz Tülbentler ve Yazmalar için uygun Kenar Oyası Modeli olarak gördüğüm 2 Sıralı Çiçekli Tığ Oyası Videolu yapılışı 2 renk Oya ipleri 21 numara Tığ ve Serum halkası ile yapılıyor.

Sıralı Pıtırcık Oyası yapımında çiçeklerin ortasında kullanılan Serum halkaları en küçüklerinden seçilecektir. Çiçekler için yapılan Pimpirikleri 6 ya da 8 tane olarak farklı nasıl görülür? görebilirsiniz.

beyaz-yazmaya-2-sirali-cicekli-oya
beyaz-yazmaya-2-sirali-cicekli-oya

Pembe olan ip ile Tığ battı yapıldıktan sonra beyaz renk ip ile  ilk sırayı ipi sabitledikten sonra 2 zincir çekin ipi uzatıp örümcek yapın kapatın 3 kutu atlayıp 4. kutuya batın 3 lü trabzan 6 zincir çekin kapatın yuva yapın 8 zincir çekin dönün.

Başlama aşamasını biraz kaleme aldığım Yazma Oyasının detayları tam anlatım ile videolu oya tarifi çalışmasında gösteriliyor.

Tek sıra İncili İğne Oyası modeli de yakın zaman önce sayfamda sunduğum en çok beğenilen İğne Oyası modelleri içinden buradan görebilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. HAKİ YEŞİLİ YAZMAYA KUM BONCUKLU OYA YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*