2 RENKLİ GÜZEL 3 LÜ FISTIKLI LİF TARİFİ

2-renk-3-lu-istikli-yeni-guzel-lif
2-renk-3-lu-istikli-yeni-guzel-lif

2 Renk 3 Lü Fıstıklı Çeyizlik Lif ve Battaniye Modelinin Videolu Tarifi ile Battaniyeler ya da Lifler örebileceğiniz Çok Kolay bir örnek.
Göz kararı ile ya da eliniz de bulunan bir Lif modelinin genişliğince zincir çekilerek başlanan Lifin ilk sırası  2. zincirden itibaren her bir zincire batıp sık iğne yapılıyor.

Örgü Tarifini Bebek Battaniyeleri de yapılan model Fıstıklardan oluştuğu için ne yapsanız yumuşak ve kullanışlı olur. Sonuna kadar gelince 3 zincir çekin örgünün arkasını çevirin.

2-renkle-fistikli-lif-tasarimi
2-renkle-fistikli-lif-tasarimi

2. sırada 2. zincire  başına dolamadan 2 li trabzan yapın.Aynı yuvaya tekrar ip dolamadan 1 trabzan daha yaptıktan sonra İpi tığa dolayın yine bir sonraki zincire birini atlayıp 2. olana  zincire batın.

Aralarda hiç zincir çekmeden arada 1 tane zincir bırakarak her yuvaya 2 trabzan olacak şekilde 2. sırada böyle tamamlanır.

2. sıra sonunda 3 zincir ile dönülür 2 trabzan ortasından uzun 3 lü fıstık yapılır ve hiç zincir çekmeden her 2 trabzan arası fıstıklı olacak arada hiç zincir çekilmeyecek şekilde bitirilir.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*