Menü Kapat

Nazarca-gri-harosa-2-patrcadan-bebek-yelek

2 PARÇADAN YAPILAN GRİ BEBEK YELEK TALİMATI2 Parçadan oluşan Yuvarlak yaka Bebek yelek modelinin tam anlatımlı tarifi sayfamızda.Kırçıllı Gri örgü ipi ile hazırlanan Bebek yeleği modelini tarifi gösterilmekte.

Örgü bebek Erkek/Kız bebek Yelek modeli Çok şahane olmuş.Bu modeli kız ve erkek bebekleri için Farklı renkler ile yapabilirsiniz.

yuvarlak-yakali-harosa-2-parca-bebek-yelek
yuvarlak-yakali-harosa-2-parca-bebek-yelek

2 parçalı Yuvarlak yaka bebek yelek modelinin Sürpriz bebek yelek modeli olarak ta biliniyor.

Hatta bu modeli Bebek Hırka modeli olarak da modelleri sitemizde de mevcut. Normal bebek yelek modellerin den farklı, 2 parça bebek yelek modeli şeklin de.

kircilli-iple-2-parcadan-bebek-yeegi
kircilli-iple-2-parcadan-bebek-yeegi

2 parçalı haroşa bebek yelek modelinde kenar örgüleri açık renk gri ile örülmüş. Ayrı ayrı ilmek çıkarılarak yapılan kenar haroşaları yapılmış.

Yeleğin tüm kenar kısımlarını Tığ örgü modeli ile de yapabilirler. Ufak dokunuşlar ile modelleri çok farklı bir model haline getirebilirsiniz.

gri-2-parcadan-bebek-yelek-yapimi
gri-2-parcadan-bebek-yelek-yapimi

Haraşo örgü bilen herkesin bu modeli çok rahatlıkla yapabileceğine inanıyorum. Sadece iki parçanın kaşrşılıklı olarak örülüp çok kolay bir bebek yelek modeli oluyor.

Normal yelek modellerinde 2 ön 1 arka şeklinde ya da Tek parça yelek modeli olarak hazırlanır.

Yuvarlak Yaka Bebek Yelek Yapılışı

Bu modelde koltuk altından yelek örülmeye başlanıyor. Koltuk altından ilerleyerek 79 ilmek ile başlanıp eksiltmeler ve artırmalar uygulanarak parça hazırlamıyor.

  • Diğer parça ön parça ve ön ve arka parça Diğer 2 parça ise karşılık olarak örülüp arkası kısmından ve her iki omuzundan dikişine birleştirilir.
  • Bu model kız ve erkek bebekler için farklı renk tonlarında farklı süslemeler, dokunuşlar ile yapıldığında Her ikisine de giydirilebilir, çok da yakışır.
  • Her iki parça da yaka oyuntusu eksiltmeler yapılarak karşılıklı olarak verilir. Yuvarlak yaka oluşturularak parçalar bitirilir.

Nako Elit Baby ebruli gri renk örgü ipi model 79 ilmek ile koltuk altından başlayarak yapılmakta, yapmak isteyenlere kolay gelsin.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu anlatım ilmek ilmek örgüler Kanalına Aittir.

Haroşa Gri Şiş Örgü Bebek Yeleği Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir