El İşleri 2 FARKLI ÖRGÜ YELEK DÜĞMESİ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU

2 FARKLI ÖRGÜ YELEK DÜĞMESİ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU

692
orgu-yelek-dugmeleri
orgu-yelek-dugmeleri

Örgü Düğme Modelleri- Çiçekli Örgü Düğme Örneği-Burada 2 farklı Bebek Yelek Düğmesi ve Örgü Bayan Yelek Düğmesi Tığla Nasıl Örülür Resimli anlatımlı ve Türkçe Videolu açıklamalı olarak gösteriliyor.

Şiş örgüsü ve Tığ işi Örgü Modelleri için Tığla örülen Şık ve güzel bir Örgü Düğme çalışması görmek isterseniz burada ki Jakar desenli Örgü Düğme yapılışı Resimli anlatımlı olarak gösteriliyor.

Resimlerde gördüğünüz Nefti Yeşili Örgü Bayan Yeleğinde gördüğünüz gibi renkli Şiş işi Örgü Yelekte kullanılan renkler ile uygun Yelek modeline de uyacak şekilde Büyük Örgü Düğmeler çok şık durmuş.

Fakat bu Örgü Yelek Düğmesi için Örgü Yelek modelinde ilik evleri açılmadan Düğmelerin alt tarafına ilikleme işlemi çıtçıtlar ile yapılmış. Yani Örgü Düğmeler işlev görmüyor sadece görsel şıklık katmak için yapılmış.

Örgüden Düğme modelleri genelde şirin örnekler ile Bebek ve Çocuk Örgülerinde kullanılıyor. Örgü düğme yapımı

orgu-yelek-dugmeleri
orgu-yelek-dugmeleri

için bazen gerçek düğme örgü içine alınarak yapılıyor.

Örnek olarak burada ki Örgü Düğme Nasıl Yapılır? çalışmasında yine Tığ ile Düğme örgü içine alınarak yapılmış.

Örgü işi Düğmeler de aynı zamanda Perde halkası olan Halkalardan Düğme modelleri de var.

Sevgi hanım bize Bugün Örgü kanalında Türkçe videolu anlatımlı Örgü Çiçekli Düğme nasıl yapılıyor? Videolu Örgü Düğme tarifi ile göstermiş. Alttaki  videoyu da izleyebilirsiniz.

2 Farklı Düğme örgü Modeli bulunan bu çalışmalara Bayan Yelek Örgü Düğme modeli Resimli anlatımlı olarak paylaşılırken Bebek yeleği için Örgü Çiçekli Düğme yapılışını da videoda izleyebilirsiniz.

Videoda ki Pembe Ajur Dalları örgü modeli ile yapılan Pembe Bebek Yeleğinin yapılışını bu linkte ki Kolay Bebek Yeleği Örgü Modeli yapılışında göstermiştik. Sevgi hanım Bebek Yeleği Anlatımını yine Türkçe videosu ile tüm detayları ile burada göstermişti.

Tığ işi Örgü modellerinin bulunduğu Tığla Örülen Motifli Örgü Modelleri bulunan burada ki sayfamıza da bakabilir Motifler ile nasıl Örgüler örülür? fikir edinebilirsiniz.

Ayrıca burada çok beğendiğim hanımlarında çok paylaştığı ve sevdiği Şiş ile örülen Yapraklı Bebek Battaniyesi Örgü Tarifini Türkçe Anlatımlı Videosuna da bakabilirsiniz.

Örgü Çiçekli Düğme Modeli Yapımı

jakar-desenli-yelek-dugme-orgu
jakar-desenli-yelek-dugme-orgu

2 YORUMLAR

  1. Bi örneginiz vardi cok hosuma gitmisti yabanci bi siteden buldugunuzu ve adini bilmediginizi soylemistiniz ama bulamiyorum simdi o videonuzu yardimci olabilirmisiniz lütfen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz