Diyet 14 GÜNLÜK NESFİT DİYETİ

14 GÜNLÜK NESFİT DİYETİ

5219

14 GÜNLÜK NESFİT DİYETİ

Kışın gelmesiyle insanlarda bir hantallık oluşuyor ister istemez. Soğuk havalarda yürüyüş yapmak zor  geldiğinden ve kışın sulu yemeklerin daha çok tüketilmesiyle ekmek,pirinç,makarna gibi karbonhidrat içerikli gıdaların tüketilmesi artıkça kilolar vücudumuzdaki yerini alıyor. Kış geldi diye kilolarımızı kalın giysilerin altına saklamak yerine Nefsitin bizlere önerdiği 14 gün süren diyeti uygulayarak sağlıklı bir şekilde kilo veriyoruz. Evet bayanlar diyete başlıyanlar gidaşattan bizide haberdar ederlerse seviniriz.

İçerik

 

SABAH :
Yarım yağlı/yağsız süt ile hazırlayacağınız bir kase Nesfit’in yanında 1 adet meyve yiyebilir ve
1 bardak şekersiz çay ya da kahve içebilirsiniz. 1 kaseye 5 kaşık Nesfit, yarım bardak yağsız süt ekleyebilirsiniz.

ÖĞLE:
Bu öğünde dilediğinizi yiyebilirsiniz, 4 temel besin grubunu da içeren dengeli bir tabak olursa daha iyi olur. Yağsız ya da az yağlı yoğurt; salata ve ya sebze yemeği; tam tahıllı ekmek, makarna ya da bulgur pilavı ve ızgara et, tavuk ya da balık yiyebilirsiniz.

Böylece süt, et, tahıl ve sebze gruplarının her birini dengeli şekilde tüketilmiş olur.  Ya da sadece 5 kaşık nesfit’ i bir kase süT veya ayran ile karıştırıp yiyebilirsiniz. 2 Öğün nesfit ve 1 öğün de yemek yiyerek iki haftada zayıflayabilirsiniz.

AKŞAM:
Yine yarım yağlı/yağsız süt ile hazırlayacağınız bir kase Nesfit ile yağsız yoğurt ve sebze yiyebilirsiniz.
Daha iyi sonuç için ara öğünlerde meyve ve sebze yemeyi, günde en az iki litre su içmeyi ve egzersiz yapmayı unutmayın. En azından on dakikalık yürüyüş bile faydalı olacaktır.

4 YORUMLAR

  1. Sevgili Mutsuz arkadaşım mutlu olabilmen için bir an önce bu sayfada bulunan tüm Zayıflama Önerilerini ve Zayıflamak için Diyet Tariflerini uygulaman gerekiyor. Tabi tüm bunun yanı sıra Spor ve Egzersiz ile Diyetinizi destekleyerek sağlıklı bir şekilde zayıflamanız gerekiyor. Tüm bunları başarabilmek içinde bir an önce Diyet yapmaya başlamanız gerekiyor. Umarım başlar ve nasıl gittiğini buraya gelerek tekrar bizler ile paylaşırsınız :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz