El İşleri Bebek Örgüleri PULLU AĞAÇ İŞLEMELİ PARİS CROP HIRKA

PULLU AĞAÇ İŞLEMELİ PARİS CROP HIRKA

1308
bebek-hirkalari-paris-ip-sis-model
bebek-hirkalari-paris-ip-sis-model

V yaka örgü stili ile çalışılan Paris ipten Bebek hırka modeli nasıl yapılır? Pullu ağaç işlemeli Gri Paris iple tüylü Bebek hırka yapımı.

Kullanacağınız Renge göre hem kız hem erkek gibi bebek bu hırkanın yapılışını başından sonuna kadar izleyebilir ve isterseniz siz de aynı şekilde çalışabilirsiniz.

paris-ipten-gri-renk-agacli-hirka
paris-ipten-gri-renk-agacli-hirka

Hırkanın boyutu bir, bir buçuk yaş arası için uygun boyutlarda. Aynı hırkayı büyük erkek ve kız çocukları için de nasıl? çalışabileceğiniz belirtiliyor.

Burada hırka örmek için farklı yumuşak tüylü tavşan tüyü gibi güzel bir ip kullanılmış. Nako Paris gri tonlarda örgü ipi ile çalışılmış.

Her ne kadar bir buçuk yumak örgü ipi ile çalışmış olsa da tabii ki 2 yumak örgü ipine sahip olmamız gerekiyor.

mavi-paris-iple-pullu-suslemeli-v-yaka
mavi-paris-iple-pullu-suslemeli-v-yaka

bir, bir buçuk yaş ölçüleri için ince ip, 4 numara kalın şiş ile çalışılarak hem ipin dokusunu yumuşaklığı, hem de modelin örgünü yumuşaklığı bu şekilde sağlanmış.

Bebek Crop hırka modelini yine daha fazla sayılarda başlayıp kol ve beden boyunu uzatarak 2,3 yaş arası için çalışılabilir.

Model önce Ön, sonra arka parça, Kenar lastikleri ve son olarak Kolların anlatımı ile yapımı ile gösteriliyor.

Crop 2022 Hırka Modelleri ve Yapımı

4 numara misinalı şiş ile çalışılan model sağ önün anlatımına şişe 30 ilmek atılarak etek lastik kısmından başlanıyor.

Crop Hırkada her iki kenar örgüsü düz örgü olarak devam ediyor. Ortadaki ilmekler lastik örgüsü için bir düz bir ters olarak çalışılıyor.

V-yaka-tuylu-cocuk-model-crop-hirka
V-yaka-tuylu-cocuk-model-crop-hirka

Beden örme kısmına gelindiğinde ortada düz örgüsü ile devam ediliyor. Model lastik sırası 11 sıra görünecek şekilde çalışılmış.

Lastik örgüsünden sonra yaka kesimi ne kadar toplamda 34 sıra ters örgü Olana Kadar model yapılıp, daha sonra yaka kesimine geçiliyor.

tam-anlatim-koldan-ilmek-cikarmali-model
tam-anlatim-koldan-ilmek-cikarmali-model

Hırkada kol kesimi yapılmıyor. İlmekler çıkarılarak çalışılıp, sadece V yaka için kesimler yapılıyor. Arka içinde 60 ilmek atılarak yine aynı lastik sırasında örülüyor. Arka parçalar bitirilip omuzlar dikiliyor.

Kollara geçilmeden önce etek uç kısmından başlanarak ön lastik düğme ve biye kenar lastikleri için hırkadan ilmekler çıkarılıyor.

Video: Çakır Örgü Zeynep Çakır

Gri Tüylü İple Çocuk Crop (Krop) Hırka Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz